Angielski dla fryzjrerek i kosmetyczek – nauka słówek

Każda z branż w której można pracować może liczyć nawet kilkanaście tysięcy słówek i różnego rodzaju zwrotów. Dlatego tak istotne jest, by wiedzieć, jak je skutecznie opanować, ale także, jak je przywołać z pamięci i nie zapominać, gdy słówek nie używamy.

Niestety, ale metody typowo tłumaczeniowe nie spełniają tych warunków: trudno przywołać słowa by je użyć, a po krótkiej przerwie wiele możesz słówek zapomnieć, a z pewnością te, które używa się rzadko.

Oto, jak możesz uczyć się słówek ze swojej branży (fryzjersko-kosmetycznej), tak by je pamiętać zarówno bez powtarzania, jak i szybko przywołać z pamięci, gdy zechcesz ich użyć w mowie.

  1. Wyszukaj w internecie nowe słówko ze swojej branży, które chcesz opanować na przykład: scissors (nożyczki).
  2. Teraz do tego słówka dobierz takie słówko angielskie, które już dobrze znasz np.: mirror (lustro).
  3. Utwórz teraz kombinację tych słówek: mirror-scissors (wpisuj zawsze na pierwszym miejscu słówko, które znasz) i wpisz taki zestaw do wyszukiwarki google (zobacz link).
  4. Teraz następuje bardzo ważny moment. Znajdź jakieś zdjęcie, które zawiera dużo szczegółów i odnajdź na zdjęciu te szczegóły na przykład od 10 do 15. Pamiętaj, że to te szczegóły pozwolą Ci pamiętać słówka, a nie sama uwaga na słówkach czy powtarzanie. Im rzadziej używasz danego słówka, tym więcej szczegółów powinnaś znaleźć! Pamiętaj, że powtarzanie w przypadku rzadko używanych słówek w ogóle się nie sprawdza, ponieważ to co rzadkie pamiętasz dlatego, że jest unikalne i gdy zwracasz na daną rzecz większą uwagę, zapamiętujesz na dłużej także i słówko.
  5. Na koniec zapisz sobie zdjęcie pod nazwą mirror scissors, a gdy będziesz do niego powracać, sprawdź czy potrafisz odnaleźć na nim jeszcze więcej szczegółów.

Ucz się angielskiego we właściwy sposób z naszych kursów lub korzystaj z bezpłatnych sposobów nauki, które tutaj udostępniamy.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *