angielski w biznesie – nauka słówek z branży

Nauka słownictwa może nie stanowić dużego problem, gdy masz z czego się uczyć i masz styczność z językiem angielskim. Jednak już nauka słownictwa z dziedziny biznesu, ekonomii, księgowości czy innych zbliżonych dziedzin może stanowić już poważny problem.

Problem choćby dlatego, że ilość słownictwa może być tak duża, że może wielokrotnie przewyższać ilość słownictwa ogólnego, które do tej pory opanowałeś. Po drugie, sposoby dostępne na rynku polegają na powtarzaniu – używaniu pamięci krótkotrwałej, co sprawia duże problemy z przywoływaniem słówek z pamięci, a przerwa w powtarzaniu zazwyczaj oznacza szybkie zapominanie opanowanego słownictwa.

Ten sposób , jest w stanie to zmienić. Możesz łatwo opanować niezbędne słownictwo i stosunkowo prosto przywołać je z pamięci, a nauka słówek i pamięć do nich będzie niezależna od powtarzania.

Oto sposób nauki słownictwa z branży, którą jesteś zainteresowany za pomocą metody 5S:

  1. Znajdź nowe słówko, które chciałbyś opanować na przykład: to decline (odmówić).
  2. Teraz do słówka dobierz takie, które już znasz, rozumiesz i posługujesz się nim na przykład: an offer.
  3. W taki sposób masz dwa powiązane ze sobą słówka: an offer – to decline. Wpisz te dwa słówka w wyszukiwarce grafiki google zwracając uwagę, by słówko znane wpisywać na pierwszej pozycji (zobacz link).
  4. I teraz następuje bardzo ważna rzecz. Na wybranym zdjęciu (zdjęcie powinno zawierać sporą ilość szczegółów) odnajdź od 10 do 15 szczegółów. Nie skupiaj się na słówku, ale na szczegółach na zdjęciu. To te szczegóły pozwolą Ci pamiętać nowe słówko. Im więcej szczegółów tym lepsza i dłuższa pamięć bez powtarzania.
  5. Teraz zapisz wybrane zdjęcie w utworzonym na tę okazję katalogu pod nazwą: an offer – decline.
  6. Możesz wracać do wszystkich zapisanych zdjęć w poszukiwaniu na nich nowych szczegółów, których nie zobaczyłeś za pierwszym razem.
  7. W przyszłości, gdy dobrze opanujesz słówko: decline, będziesz mógł je użyć do nauki kolejnego, nowego słówka w identyczny sposób np.: decline – request.

Ucz się angielskiego z naszego kursu lub skorzystaj z bezpłatnych sposobów, które tutaj prezentujemy. Podnieś swój poziom znajomości angielskiego na kursie angielskiego dla zaawansowanych.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *