Angielski w Anglii. Jak uczyć się języka za granicą?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Być może chcesz wyjechać za granicę, by uczyć się języka angielskiego. Być może myślisz, że za granicą nauka będzie szybsza i będziesz mieć więcej motywacji. Być może chcesz wydać pieniądze na drogi kurs językowy w Anglii czy w innym angielskojęzycznym kraju. Zanim to zrobisz, pozwól, że dam Ci kilka rad, które wynikają z mojego doświadczenia i nauki języka poza granicami kraju.

  1. Pamiętaj, że nauka oznacza rozwój. Jeśli wiesz, że pobyt za granicą będzie Cię rozwijał, będziesz także z łatwością przyswajał język obcy. Wtedy wydatki na różnego rodzaju kursy zazwyczaj będą dla Ciebie opłacalne.
  2. Jeśli żyjesz w stresie. Cierpisz z powodu rozłąki z rodziną. Przeżywasz różnego rodzaju problemy, to przestajesz się rozwijać. Powstrzymaj się od wydawania pieniędzy na drogie kursy i skup się na rozwiązaniu swoich problemów, ponieważ niewiele skorzystasz, gdy Twój umysł będzie zamknięty.
  3. Niezależnie od tego, jak duże pieniądze wydasz na zagraniczne kursy, będziesz wciąż uczył się słówek na własną rękę. To jest kluczowy moment! Od tego, jak uczysz się nowych słówek zależy niemal wszystko. Najskuteczniejszy sposób,  który mogę Ci polecić to taki, który:

A)     Nowe słówka łączy z tymi, które znasz i znane słówka zawsze używasz w pierwszej kolejności.

B)      Ucz się nowych słówek angażując uczucia i słówka, które już znasz np. zamiast uczyć się, że kettle to jest czajnik. Wykorzystaj połączenie handle – kettle i widząc takie połączenie np. w formie fiszki przypomnij sobie, jak wyglądał ostatni uchwyt czajnika, który widziałeś.

Ucząc się w taki sposób, gdy angażujesz słowa, które już znasz, przyzwyczajasz umysł do zwracania uwagi na słowa, które rozumiesz bardziej niż na tych, których nie rozumiesz, a to bardzo wpłynie na Twoją zdolność do rozumienia języka angielskiego.

  1. Przebywając za granicą np. w sklepie pamiętaj, że to co pozwala Ci zapamiętywać nowe słówka, to są oryginalne uczucia. Dlatego, gdy wchodzisz do sklepu, miej tą świadomość, by być bardziej uważnym, gdy oglądasz produkty, dotykasz je, później kosztujesz w domu, porównujesz, ponieważ uczucia, które w tym momencie zdobędziesz będziesz mógł przenieść na nowe słówka. Przykładowo, gdy zobaczysz słówko np. na etykiecie w sklepie: apple, przypomnisz sobie, kiedy ostatnio w sklepie widziałeś jabłka, jaka była ich cena, z jakiego kraju pochodziły, gdzie leżały, jak były zapakowane itd. Wykorzystaj te uczucia, gdy uczysz się nowych słówek. Pobyt za granicą daje Ci możliwość zdobycia niezliczonej ilości nowych uczuć, dlatego warto być uważnym.
  2. Kiedy oglądasz różnego rodzaju produkty w sklepie np. mąkę i  czytasz etykietę i zobaczysz słówko: flour, przyjrzyj się jeszcze raz produktowi, który trzymasz w dłoni, ponieważ w taki sposób lepiej utrwalisz słówko, gdy zachowasz w pamięci ten właśnie unikalny moment.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *