Angielski techniczny dla inżynierów

 

 

 

 

 

 

 

Chcesz opanować słownictwo techniczne dla inżynierów? Nie wiesz na czym się skupić by trwale zapamiętać wybrane słówka i pamiętać je niezależnie od powtórek? Przeczytaj te kilka ważnych wskazówek, a będziesz w stanie zapamiętać każde słówko techniczne:

  1. Po pierwsze w przypadku słówek rzadko używanych do nauki nie nadaje się metoda tłumaczeniowa, gdy słówka starasz się zapamiętać wyłącznie dzięki tłumaczeniu. Ten sposób wymaga nieustannych powtórek, a w przypadku słówek rzadko używanych, nie jest to takie proste, by powtarzać często, coś co rzadko używasz.
  2. Ucz się słówek z branży technicznej za pomocą uczuć. Uczucia to wszystko to, co zapamiętujesz za pomocą wszystkich zmysłów. Przede wszystkim w swojej pracy inżyniera, staraj się być uważniejszy, ponieważ wszystko co zauważysz pozwoli Ci lepiej zapamiętać wybrane słówka.
  3. Na przykład, gdy chcesz zapamiętać takie słówko jak: span (przęsło), to patrząc na słówko span, przypomnij sobie, gdzie ostatnio widziałeś przęsło, jak ono wyglądało itd. Podobnie rób, gdy słówka odsłuchujesz np. w internetowym translatorze google. Gdy usłyszysz dane słówko, postaraj się przypomnieć, jak najwięcej tego, czego dane słówko dotyczy. Nie staraj się uczyć słówek dzięki tłumaczeniu, ale dzięki uczuciom.
  4. Jeśli nie masz styczności z daną branżą, bo na przykład dopiero szukasz pracy, to wykorzystaj zdjęcia, by zdobywać uczucia dla słów. Wpisz w grafikę google wybrane słowo po angielsku np. span i wyszukaj na zdjęciach przęsło, a następnie przyjrzyj się mu uważnie starając się odnaleźć na zdjęciu, jak najwięcej szczegółów. Następnie odsłuchaj w google translatorze, jak wymawia się to słówko, a gdy je usłyszysz, przypomnij sobie wszystkie szczegóły ze zdjęcia.
  5. Pobierz 3 darmowe lekcje angielskiego i popraw swój język angielski uczą się odczuwać język angielski, a nie tłumaczyć w myślach. Spytaj też naszych konsultantów o szczegóły nauki słówek branżowych za pomocą uczuć.

Pobierz darmowe lekcje kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *