Angielski słówka hotelarstwo: na recepcji, dla pokojówek i sprzątaczek

Jeśli chcesz opanować słówka z branży hotelarskiej, to dobrze trafiłeś. Większość sposobów nauki słówek branżowych oferuje bardzo nienaturalne sposoby nauki oparte na powtarzaniu, a więc pamięci krótkotrwałej. Nie dość, że trudno takie słówko sobie przypomnieć, by je użyć, gdy zachodzi taka potrzeba, to jeszcze bardzo szybko się je zapomina, gdy przestajesz powtarzać.

Ten sposób pozwala zaradzić tym problemom tj.: zapominaniu i problemom z użyciem słówek w praktyce.

Wszystkie niezbędne słówka z branży hotelarskiej znajdziesz w internecie. Nie ma potrzeby tutaj tworzyć listy słówek. Dla pewności, czy dane słówko używa się w języku angielskim, możesz wykorzystać wyszukiwarkę grafiki google, która podpowie Ci, jak wygląda dana rzecz lub czynność.

Sposób nauki słówek z branży hotelarskiej, dla ułatwienia opisuję w punktach:

  1. Ucząc się nowych słówek, zawsze opieraj się na słówkach, które już znasz, które już opanowałeś i używasz. Dzięki temu nie będziesz mieć problemów, by przywołać nowe słówko z pamięci, gdy zajdzie potrzeba jego użycia.
  2. Teraz zastanów się, jakie nowe słówko chcesz opanować. Na przykład niech będzie to słówko: room service (serwis pokojowy).
  3. Teraz do tego słówka dobierz takie, które już znasz i używasz na przykład: hotel (hotel).
  4. Masz teraz połączenie dwóch słówek: hotel – room service. Wpisz takie połączenie w wyszukiwarkę grafiki google i znajdź zdjęcie, które będzie zawierało dużo szczegółów i odpowiadać będzie tym dwóm słówkom.  Kliknij link, by wybrać zdjęcie.
  5. Na wybranym zdjęciu znajdź od 10 do 15 szczegółów (lub więcej jeśli zdołasz). Te szczegóły są bardzo, ale to bardzo istotne. O wiele ważniejsze niż samo słówko, ponieważ to dzięki tym szczegółom Twój umysł będzie w stanie zapamiętać nowe słówko i odnaleźć je w zakamarkach umysłu, gdy będziesz potrzebował je użyć.
  6. Gdy już odnajdziesz wszystkie szczegóły, które wyróżniają zdjęcie, zapisz je w katalogu pod tą samą nazwą: hotel – room service. Do zdjęć możesz powracać, by znaleźć na nich jeszcze więcej szczegółów i utrwalić znajomość nowych słówek.
  7. Gdy dobrze opanujesz słówko: room service, będziesz je mógł wykorzystać do nauki kolejnych słówek np. w kombinacji: room service – maid.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *