Angielski – problem z rozumieniem ze słuchu

Kiedy uczysz się angielskiego, niemal zawsze napotykasz na problem z rozumieniem ze słuchu. Problem, który może się jedynie pogłębiać, gdy uczysz się w niewłaściwy sposób. Możesz stosować różne sposoby, by ten problem rozwiązać. Możesz próbować oglądać filmy z napisami, wielokrotnie powtarzać to samo, aż zrozumiesz całość… Większość z tych sposobów nie rozwiąże Twojego problemu, ponieważ ten nie jest związany ze sposobem słuchania, ale z metodą nauki języka angielskiego.

Jak zła metoda uczy Ciebie nie rozumieć ze słuchu?

Wszystkie metody tzn. „tłumaczeniowe” uczą dosłownie nie rozumieć język angielski ze słuchu. Jak jest to możliwe? Dzieje się to w bardzo prosty sposób: gdy uczysz się języka angielskiego, zwracasz zdecydowanie większą uwagę na słówka nowe, niż na słówka, które już znasz, a nowe słówka są zawsze niezrozumiałe. Innymi słowy: metoda uczy Ciebie zwracać większą uwagę na to czego nie rozumiesz, niż na to co rozumiesz. Czy teraz już rozumiesz z czego wynika problem z rozumieniem ze słuchu z którym boryka się większość osób uczących się niewłaściwymi „tłumaczeniowymi” metodami?

Jak uczyć się rozumieć angielski ze słuchu?

By uczyć się rozumieć angielski ze słuchu i zniwelować negatywny wpływ metody tłumaczeniowej, możesz zrobić kilka rzeczy:

  • Ucz się nowych słówek w oparciu o te słówka, które już znasz. Dzięki temu stopniowo będziesz coraz bardziej skupiony na rozumieniu także ze słuchu. Jeden z takich sposobów nauki nowych słówek opisaliśmy tutaj.
  • Słuchaj przede wszystkim dialogów, ponieważ pytania, które często pojawiają się w dialogach, wymuszają na Tobie uwagę na tym, co rozumiesz, a słuchając długich monologów, bardziej skupiasz się na słowach, których nie rozumiesz.
  • Wykorzystaj darmowe sposoby nauki słówek za pomocą uczuć, które znajdziesz na naszej stronie.
  • Ucz się angielskiego z naszych kursów dla początkujących i zaawansowanych. Ucząc się z naszych kursów języka angielskiego, od samego początku uczysz się rozumieć angielski także ze słuchu, ponieważ nasze kursy są tak opracowane, by większą uwagę zwracać zawsze na to, co rozumiesz.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *