Angielski po 50-tce. Jaki kurs wybrać?

Jeśli zbliżasz się do wieku 50 lat lub już ten wiek przekroczyłeś, to możesz zastanawiać się, czy w tym wieku można jeszcze skutecznie uczyć się angielskiego, bo przecież pamięć nie ta, a podobno języka uczy się najlepiej w młodym wieku – im wcześniej tym lepiej.

Prawdą jest, że możesz mieć niewyćwiczoną pamięć. Prawdą jest też to, że osoby młode i dzieci mogą łatwiej uczyć się języków. Jednak nie jest prawdą, że w wieku 50 czy 60 lat nie można równie skutecznie uczyć się języka angielskiego.

Jakiej pamięci używamy do nauki języka?

Pamięć do cyfr, liczb i innych rzeczy, które wymagają powtórek zależna jest od powtórek. To jest pamięć krótkotrwała, która im częściej używana, tym jest lepsza. Jednak języka ojczystego uczymy się pamięcią długotrwałą, która nie jest zależna od tego, jak często coś powtarzamy, ale jak głęboko czujemy.

To dlatego w swoim wieku nie powinieneś pytać tyle o swoją pamięć, ale o to, jak głęboko potrafisz odczuwać. A odczuwanie zależne jest choćby od stresu, który przeżywasz. Jeśli w tym wieku masz go mniej, to będziesz skłonny/a głębiej odczuwać, a przez to i łatwiej uczyć się języka angielskiego.

Paradoksalnie ucząc się języka obcego, najlepsze efekty można uzyskać w młodym wieku i bliżej emerytury – kiedy masz mniej stresów, a więcej uczuć potrafisz przekazać. Możesz to też zauważyć po tym, że w szkole najlepsze oceny zazwyczaj osiągają dzieci, które pochodzą z kochających rodzin, gdzie jest dużo czułości – a więc uczuć za pomocą których przyswajamy wiedzę.

Na rynku, jest kilka metod, które opierają się na nauce języka za pomocą uczuć. Jest też i nasza metoda, którą opracowaliśmy w taki sposób, by każda osoba, która potrafi głęboko odczuwać, osiągała, jak najlepsze wyniki z nauki.

Ucz się angielskiego z naszego kursu lub wykorzystaj darmowe sposoby nauki, jakie tutaj prezentujemy. Możesz też podnieść swoją znajomość języka angielskiego na kursie dla zaawansowanych.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:

Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *