Angielski po 40-tce. Jaki kurs wybrać?

Jeśli przekroczyłeś już 40 rok życia i zastanawiasz się czy w tym wieku można jeszcze skutecznie opanować języka angielski, to tak można – niezależnie od tego, jaką obecnie pamięcią dysponujesz. Pamięć o której zresztą zapewne myślisz, a której używamy na przykład do zapamiętywania liczb nie ma żadnego związku z pamięcią do języka, więc nie ma najmniejszej obawy, że ten rodzaj pamięci może Ci przeszkodzić w nauce języka obcego.

Czy powinieneś się czegoś obawiać? Coś wziąć pod uwagę?

Tak, oczywiście. O ile wiek nie ma najmniejszego znaczenia, o tyle w nauce języka znaczenie mają uczucia. Zdolność do zdobywania uczuć i przenoszenia ich na słowa z języka obcego, gramatykę itd. To dlatego dzieci mają większą zdolność do przyswajania języka, ponieważ w tym okresie życia ich umysły są niestrapione problemami i mogą swobodnie odczuwać i uczyć się – także języków.

Największym Twoim wrogiem w tym wieku jest stres!

To stres może Ci przeszkodzić w nauce języka angielskiego, nic poza tym nie ma takiego znaczenia, jak stres. Stres ma takie znaczenie, ponieważ ludzie, którzy odczuwają go w nadmiarze, zamykają się na uczucia, a w tym ich zdolność do przyswajania języka angielskiego spada.

Na Twoją zdolność przyswajania języka maja też wpływ:

To czy jesteś kobietą czy mężczyzną. Kobiety na ogół łatwiej odczuwają i w związku z  tym łatwiej się uczą języków. To, jak bardzo masz rozwinięte zmysły: czy lubisz np. gotować, czy masz cierpliwość, czy lubisz patrzeć, obserwować, dotykać itd. Wszystkie te rzeczy, niby niepozorne, mają wpływ na to, jak będziesz uczył się języka angielskiego. I nie tyle czy dasz radę, ale raczej, jak szybkie postępy będziesz robić.

Ucz się angielskiego w każdym wieku z naszego kursu lub wykorzystaj darmowe sposoby nauki, jakie tutaj prezentujemy. Możesz też podnieść swoją znajomość języka angielskiego na kursie dla zaawansowanych.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *