Angielski metodą SITA. Wady i zalety

Do zalet nauki języka angielskiego metodą SITA można zaliczyć:

  1. Uczysz się języka za pomocą uczuć, co czyni tą metodę jedną z nielicznych na rynku, która oferuje jedne z najbardziej naturalnych sposobów nauki języka angielskiego.
  2. Jeśli korzystasz z urządzenia SITA możesz poprawić swoje wyniki nie tylko w nauce, ale także zrelaksować się.
  3. Zanim rozpoczniesz słuchanie lektora w języku angielskim, tworzysz sobie wyobrażenie w umyśle słuchając nagrania w języku polskim. Dzięki temu uczysz się język bardziej odczuwać, a nie w myślach tłumaczyć.
  4. Do nauki metodą SITA nie jest wymagany sprzęt do relaksacji.

Wady metody SITA

  1. Pomimo, że metoda SITA nie jest metodą tłumaczeniową, to metoda ta w nikłym stopniu rozwija umysł osoby uczącej, co sprawia, że możliwości przyswajania nowego języka są ograniczone. Z czasem może się pojawić efekt „stania w miejscu” i brak postępów w nauce pomimo wciąż dużego zaangażowania.
  2. Cena kursów jest jedną z najwyższych na rynku.
  3. Cena urządzenia jest zdecydowanie zbyt wysoka w stosunku do jego jakości i efektów, które można z jego pomocą osiągnąć.
  4. Ilość do opanowania słownictwa, nawet na poziomie zaawansowanym, jest zbyt mała w stosunku do tego, co można nazwać poziomem biegłości językowej. Wszystkie poziomy zaawansowania (od początkującego do zaawansowanego) oferują poznanie około 2 tysięcy unikalnych słówek angielskich, kiedy Anglik posługuje się około 15 tysiącami słów.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *