Angielski. Jak wprowadzać nowe słówka do rozmowy?

Ucząc się języka angielskiego, z czasem zechcesz wprowadzać nowe słówka do rozmowy. W końcu przecież chcesz je używać, by nie zapominać. Możesz to zrobić na dwa sposoby:

  • Naturalny
  • Nienaturalny

Zacznijmy  od sposobu, który jest powszechny, ale nienaturalny.

Sposób nienaturalny polega na tym, że skupiasz swoje myśli, by odnaleźć słówko, które chcesz użyć, tłumaczysz je sobie w myślach, a następnie je wypowiadasz.

Ten sposób ma dwie podstawowe wady:

Pierwsza, gdy tak robisz, to nie skupiasz się na tym, co ktoś mówi, ale bardziej by wyszukać słówko, które chciałbyś użyć. A obniżona koncentracja zawsze skutkuje tym, że wolniej się uczysz.

Druga wada to taka, że aby wprowadzić słowo na siłę, którego nie możesz w tej chwili użyć, bo go nie czujesz, polega na tym, że poszukujesz słówka w formie tłumaczenia. Czyli szukasz odpowiednik w języku ojczystym np.: klamka, a następnie starasz się sobie przypomnieć, jak jest klamka po angielsku. Jeśli uczyłeś się na zasadzie powtórzeń, to możesz słówko odnaleźć, ale nie powiesz tego, co czujesz, ale to co sobie w myślach przetłumaczysz.

Sposób naturalny

Ten sposób polega na tym, że szukasz w myślach słówek, których Ci brakuje, ale skupiasz się na rozmówcy, na tym, co mówi w maksymalny sposób i jedynie powtarzasz za nim słówka, które są rzadko używane lub ewentualnie pytasz rozmówcę o słówka, które użył, a których nie znasz.

Oczywiście nie w każdej sytuacji wykorzystasz te dwa sposoby. Zapewne podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie będziesz pytał o nowe słówka. Możesz co najwyżej powtórzyć za osobą, która pyta, słowa, które są rzadko używane.

Ten sposób ma tą zaletę, że pomimo iż nie starasz się używać słów na siłę tłumacząc je w myślach, tak naprawdę o wiele szybciej uczysz się mówić, ponieważ Twoja koncentracja jest większa niż, gdy zajmujesz ją na wyszukiwanie w swojej głowie tłumaczeń.

Ucz się angielskiego z naszego kursu lub wykorzystaj darmowe sposoby nauki, jakie tutaj prezentujemy. Możesz też podnieść swoją znajomość języka angielskiego na kursie dla zaawansowanych.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *