Angielski. Jak osiągnąć poziom zaawansowany?

 

 

 

 

 

 

Gdy uczysz się języka angielskiego, w pewnym momencie możesz natrafić na niewidoczny mur. Natrafiasz na pewną barierę, która uniemożliwia Ci lepsze opanowanie języka angielskiego. Niezależnie ile czasu poświęcasz na naukę i tak stoisz w miejscu. Nie wiesz, co robisz źle i co należy poprawić, by opanować język angielski w stopniu biegłym.

Oto dlaczego tak się dzieje, że po pewnym okresie nauki języka angielskiego stajesz w miejscu:

  1. Uczysz się metodą tłumaczeniową, która oparta jest na powtórkach.
  2. Powtarzanie nie jest elementem nauki. Robisz to tylko po to, by nie zapomnieć.
  3. W którymś momencie zwyczajnie kończy Ci się czas na naukę i musisz większość poświęcić na powtarzanie, a gdy powtarzasz przykładowo przez 95% czasu, to uczysz się tylko przez 5% czasu, który przeznaczyłeś na naukę.
  4. Nauka czegokolwiek oznacza rozwój. Podczas nauki Twój umysł musi się rozwijać, by pomieścić nowe słówka, wyrażenia, reguły… Niestety, ale metoda tłumaczeniowa z której najprawdopodobniej korzystasz niczego nie rozwija, być może za wyjątkiem pamięci krótkotrwałej. To dlatego w pewnym okresie nauki tracisz zdolność przyswajania nowych słówek, ponieważ Twój umysł nie rozwija się. Jesteś w stanie tylko tyle przyswoić na ile wcześniej rozwinąłeś swój umysł.

Oto co możesz zmienić, by opanować język angielski na poziomie zaawansowanym i przejść niewidzialny mur, który do tej pory Cię stopował:

  1. Po pierwsze zmień metodę nauki z metody tłumaczeniowej na metodę, która uczy odczuwać język angielski na przykład: SITA lub Metodę 5S.
  2. Pamiętaj, że podczas nauki czegokolwiek rozwija się Twoja świadomość. Na świadomość składa się: wyobraźnia i koncentracja. Zwróć uwagę na ile metody, które używasz rozwijają Twoją wyobraźnię i koncentrację.
  3. Zmień metodę nauki słówek na taką, która w pierwszej kolejności angażuje używanie słówek, które znasz w połączeniu z nowymi słówkami. Dzięki temu Twój umysł będzie się uczył skupiać na tym, co zrozumiałe, a nie na tym czego nie rozumiesz. Większość sposobów nauki słówek, jest tak skonstruowana, że angażuje Twoją większą uwagę na nowych słówkach, co prowadzi do bardzo negatywnego zwyczaj skupiania się na tym, czego nie rozumiesz, ponieważ nowe słówka są dla Ciebie zawsze niezrozumiałe.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s część 1 (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *