Angielski. Jak często powtarzać słówka?

Jeśli się zastanawiasz, jak często powtarzać słówka z języka angielskiego, to mam dla Ciebie bardzo prostą odpowiedź: najlepiej nie powtarzać!

No dobrze, to jak uczyć się słówek bez powtarzania?

Ach fantastyczne pytanie zadajesz. Przynajmniej jedno z nas jest geniuszem. ;-) I wcale nie musisz być tak skromny! Ale wracając do częstotliwości powtarzania słówek. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę – tak zwróciłeś, wiem to – że im rzadziej używane słówko, tym dłużej je pamiętamy? Ale zaraz, co by to mogło oznaczać, Watsonie? A no tyle, że chyba ktoś nas nabiera i wcale nie chodzi o pamięć do słówek, ale pamięć do uczuć!

Zaraz, zaraz, chwileczkę! Czy to oznacza, że można uczyć się słówek bez powtarzania? Tak, mój drogi Szerloku, w istocie! To tylko te okrutne i prześmiewcze metody robią nam sieczkę z mózgu i zmuszają do powtarzania takich słów, jak: paralityk równie często, co słowa typu: jeść, chleb i woda!

Zatem co sprawia, że pamiętamy słowa takie, jak paralityk?

Uczucia, Watsonie! Uczucia! To jak bardzo rzadka jest rzecz – im rzadsza – tym większą uwagę na daną rzecz zwracasz i mimowolnie zapamiętujesz dany przedmiot/zjawisko czy osobę na tak długo, jak potrzeba aż ponownie o niej usłyszysz lub zobaczysz. To jest tak naturalne i genialne, że aż trwoga mnie bierze, że ludzie o tym nie wiedzą i próbują powtarzać słowa takie, jak pancernik równie często, co i słowo: łódka.

A tak na poważnie, Mój Drogi Uczniu: powtórki nadają się, by zapamiętać numer telefonu, ale do nauki języka zupełnie są nieprzydatne. Możesz zapamiętywać słówka za pomocą powtórek, ale nie będzie to nauka języka, ponieważ mówiąc nie przekazujesz słów, a uczucia! Zatem, nie na powtórkach skup swoją uwagę, ale na tym, by poczuć słówka.

A jak miałbyś to zrobić?

Na wiele różnych sposobów. Na przykład idź do kuchni, weź do ręki łyżkę, obejrzyj ją sobie tak dokładnie, jak tylko się da, a następnym razem, gdy zobaczysz słowo: spoon, przywołaj właśnie ten moment. To jest nauka słówek bez powtórek i nauka języka angielskiego, a powtórki zostaw na numer telefonu swojego kolegi. :-)

Ucz się angielskiego we właściwy sposób z naszych kursów lub korzystaj z bezpłatnych sposobów nauki, które tutaj udostępniamy.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *