Angielski – inny, ważny test znajomości języka

Wiele stron oferuje Ci testy znajomości języka angielskiego. Sprawdzasz znajomość słówek, gramatyki, wyrażeń, idiomów i porównujesz się do różnego rodzaju poziomów znajomości języka angielskiego.

Ja zaproponuję Ci zupełnie inny, prostszy i bardziej wymierny test, który podpowie Ci w jaki sposób uczysz się języka angielskiego i czy w związku z tym możesz mieć problemy z poszerzaniem swojej znajomości języka angielskiego.

Najpierw, dla porównania zacznijmy od testu na języku polskim.

Co Ci się nasuwa, gdy widzisz takie słowa jak:

Woda –

Krew –

Samochód –

Szkoła –

Gdy już nad tym się zastanowisz, dojdziesz do wniosku, że myśląc nad danym słowem, przypominają Ci się uczucia powiązane, a wraz z nimi kolejne słowa na przykład widząc słówko woda, nasuwać Ci się może słówko: pić, a gdy pojawia się słówko: pic, nasuwa ci się kolejne na przykład: mleko. W taki oto sposób: woda – pić – mleko.

Sprawdźmy, jak to się ma w przypadku słówek z języka angielskiego:

Water –

Blood –

Car –

School –

Co się dzieje w Twoim umyśle, gdy widzisz powyższe słówka z języka angielskiego? Otóż w większości przypadków nie pojawią się w Twoim umyśle uczucia, ale tłumaczenie – słówka w języku polskim. Jeśli tak się dzieje, to znaczy, że języka angielskiego uczyłeś się metodą tłumaczeniową, która jest sztuczna i ma szereg ograniczeń. Jednym z tych ograniczeń, jest bardzo szybkie zapominanie słówek, gdy przestajesz powtarzać. Innym ograniczeniem jest mylenie się słówek, gdy starasz uczyć się kolejnego języka obcego. Ale to tylko dwa z wielu ograniczeń, jakie posiada ta metoda.

Ucząc się metodą 5S, stopniowo widząc słówka z języka angielskiego zaczniesz je odczuwać, a w Twoim umyśle będą się pojawiać zarówno uczucia, jak i kolejne, powiązane słówka – wszystko na poziomie podświadomym. Co więcej, gdy postanowisz uczyć się kolejnego języka obcego, zachowasz uczucia dla języka angielskiego, a języki nie będą Ci się ani mylić, ani nie będziesz zapominał, tego czego się do tej pory nauczyłeś.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *