Angielski do słuchania

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy szukasz angielskich nagrań do słuchania? Na ogół nie ma z tym problemu, ale jest o wiele większy problem z tym, jak słuchać, co powinien robić Twój umysł w trakcie, gdy słyszy angielskie nagranie. Przeczytaj te kilka ważnych wskazówek, które dla Ciebie przygotowaliśmy, byś mógł skutecznie uczyć się angielskiego z nagrań:

  1. W większości przypadków, gdy słuchasz nagrań w języku angielskim, to w myślach sobie tłumaczysz zdania, co tak naprawdę nie poprawia Twojej znajomości języka angielskiego, jest męczące i frustrujące, ponieważ Twoja uwaga wtedy często pada ku słowom, których nie rozumiesz.
  2. By słuchać w inny sposób, który pozwoli Ci coraz lepiej rozumieć nagrania, potrzebujesz pobrać transkrypcję do nagrań audio tj. zapis tekstowy tego, co jest nagrane. Musisz odnaleźć takie nagrania, które zawierają także transkrypcję.
  3. Teraz weź tekst tego nagrania i zaznacz w nim wszystkie słowa, które znasz. Następnie patrząc na nie przywołaj wspomnienia dla tych słów np. gdy masz słówko door, przypomnij sobie szczegóły ostatnich drzwi, które widziałeś.
  4. Gdy zrobisz tak, by w każdym zdaniu oznaczyć przynajmniej jedno słówko, które znasz, przywołasz do niego wspomnienia, następnie odtwórz nagranie i słysząc te wybrane słówka, przywołaj ponownie wspomnienia tej rzeczy, czynności, zjawiska czy osoby. Ucząc się w taki sposób stopniowo pozbędziesz się tłumaczenia w myślach, a zaczniesz rozumieć tak jak Anglik – za pomocą uczuć. Co więcej, słuchanie nagrań od tej pory pozwoli Ci doskonalić znajomość języka angielskiego.
  5. Pobierz 3 darmowe lekcje angielskiego Metodą 5S i przekonaj się, jak można skutecznie uczyć się angielskiego za pomocą uczuć. Spytaj także naszych konsultantów o darmowe nagrania angielskiego wraz z transkrypcją.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *