Angielski dla weterynarzy – skuteczna nauka słówek branżowych

Ucząc się języka angielskiego, gdy dojdziesz do słownictwa branżowego na przykład tego dotyczącego branży weterynaryjnej, możesz spotkać się z dużym problem. Problem ten wynika z kilku rzeczy. Pierwszy, to duża ilość słówek do przyswojenia, które używa się rzadko i bardzo rzadko. Drugi problem związany jest z zapominaniem tego typu słówek, gdy ich nie powtarzasz, a trzeci to problem z przywoływaniem słówek z pamięci, gdy zachodzi potrzeba ich użycia.

Wszystkie te problemy wynikają z metody, jaką zazwyczaj uczymy się języków, która polega na nauce za pomocą tłumaczenia i aktywizowaniu jedynie pamięci krótkotrwałej. A pamięć krótkotrwała ma to do siebie, że bez powtarzania wszystko szybko zapomnisz.

Problemy te nie występują, gdy zmienisz metodę nauki słówek z metody tłumaczeniowej na metodę, która opiera się na odczuwaniu języka.

Wykonuj instrukcje punkt po punkcie, by opanować każde nowe słówko z branży weterynaryjnej:

  1. Znajdź nowe słówko, które chciałbyś opanować na przykład: cone collar (obroża stożkowa).
  2. Do tego słówka dobierz takie, które już dobrze znasz i używasz na przykład: cat (kot).
  3. Utwórz zestaw: cat – cone collar zwracając uwagę na to, by słówko, które znasz znalazło się na pierwszej pozycji, co jest ważne, by móc łatwo przywoływać nowe słówka z pamięci. Wpisz tak utworzony zestaw w wyszukiwarkę grafiki google i znajdź zdjęcie, które będzie zawierać dużą ilość szczegółów. Zobacz link.
  4. Na wybranym zdjęciu znajdź od 10 do 15 szczegółów. Nie skupiaj się na nowym słówku, ale właśnie na szczegółach na zdjęciu, ponieważ pamięć długotrwała zależna jest nie od powtarzania, ale od uczuć, a uczucia zapewnią Ci min. szczegóły, które odnajdziesz na wybranym zdjęciu. Im więcej oryginalnych szczegółów znajdziesz na zdjęciu, tym dłużej zapamiętasz samo słówko.
  5. Utwórz katalog w którym będziesz zapisywać kolejne zdjęcia. Wybrane zdjęcie zapisz pod nazwą: cat – cone collar. Wracaj do tych zdjęć w poszukiwaniu większej ilości szczegółów.
  6. W przyszłości, gdy dobrze opanujesz słówko: cone collar i zaczniesz je używać w mowie, będziesz je mógł wykorzystać do nauki kolejnego, nowego słówka. Tym razem, jednak słówko: cone collar znajdzie się na pierwszej pozycji.

Ucz się odczuwać język angielski z naszego kursu lub skorzystaj z bezpłatnych sposobów, które tutaj prezentujemy. Podnieś swój poziom znajomości angielskiego na kursie angielskiego dla zaawansowanych.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *