angielski dla stomatologów – skuteczna nauka słówek z branży

Chcesz opanować specjalistyczne słownictwo z branży stomatologicznej, ale nie wiesz, jak masz to zrobić? Dostrzegasz problem dużej ilość słówek do opanowania i trudności z wprowadzeniem słownictwa do użycia w mowie, ale także przywołania słówek z pamięci? Do tego może dochodzić jeszcze szybkie zapominanie, gdy uczysz się słówek w tradycyjny sposób tj. metodą tłumaczeniową.

Prawdę mówiąc, nauka słówek za pomocą tłumaczenia, jest dla Twojego umysłu nienaturalna. Nie uczymy się tak słówek z języka ojczystego i nie powinieneś tak uczyć się angielskich słówek z branży stomatologicznej. Oto sposób za pomocą którego będziesz w stanie opanować dowolne słówko za pomocą uczuć.

Oto instrukcja punkt po punkcie:

  1. Wyszukaj dowolne nowe słówko, które chcesz opanować na przykład: dental drill (wiertło dentystyczne).
  2. Teraz do nowego słówka dobierz takie, które się z nim jakoś łączy, a które już znasz na przykład: dentist (dentysta).
  3. Otwórz grafikę google i wpisz zestaw: dentist – dental drill i wyszukaj zdjęcie, które będzie zawierać dużą ilość szczegółów. Zwróć uwagę na to, by znane słówko wpisywać zawsze na pierwszej pozycji. Dzięki temu w Twoim umyśle powstaną połączenia, które pozwolą Ci łatwiej przywoływać nowe słówka z pamięci. Zobacz link z przykładami zdjęć.
  4. Teraz na wybranym zdjęciu znajdź kilkanaście szczegółów, które wyróżniają to zdjęcie. Nie zwracaj uwagi tyle na słówko, co na szczegóły na zdjęciu, ponieważ to szczegóły pozwolą Ci pamiętać bez powtarzania. Im więcej szczegółów znajdziesz na zdjęciu, tym na dłużej zapamiętasz słówko. Tak działa nasza pamięć długotrwała. Jeśli chciałbyś użyć pamięci krótkotrwałej do nauki słówka, musiałbyś skupić się na powtarzaniu wyłącznie samego słówka – tak działa tradycyjna metoda tłumaczeniowa.
  5. Utwórz katalog na swoim komputerze. Zapisuj w nim kolejne zdjęcia z nowymi słówkami. Wybrane zdjęcie zapisz pod nazwą: dentist – dental drill. Wracaj do katalogu i przeglądaj zdjęcia, zwracając zdecydowanie większą uwagę na nowe szczegóły na zdjęciach, a zdecydowanie mniejszą na słówka.
  6. W przyszłości, gdy opanujesz dobrze słówko: dental drill, będziesz mógł je wykorzystać do nauki kolejnego słówka na przykład: to drill (borować), ale tym razem słówko: dental drill znajdzie się na pierwszej pozycji: dental drill – to drill.

W taki oto sposób możesz opanować każde nowe słówko z branży stomatologicznej.

Ucz się angielskiego za pomocą uczuć z naszego kursu lub wykorzystaj darmowe sposoby, które tutaj prezentujemy. Popraw swoją znajomość języka angielskiego na kursie dla zaawansowanych.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *