Angielski dla stewardess i stewardów – nauka słówek

Chcesz opanować większy zasób słówek z tej konkretnej branży, która będzie Ci przydatna podczas pracy, jako stewardessa lub steward? Jesteś na właściwej stronie. Zapnij pasy i przygotuj się na łagodny lot i miękkie lądowanie. ;-)

Sposób, który Ci zaproponujemy pomoże Ci opanować dowolną ilość słówek z branży bez powtarzania. Wykorzystasz w tym celu uczucia, które pozwolą Ci pamiętać niezależnie od powtórek i skutecznie przywoływać słówka z pamięci, gdy zajdzie potrzeba ich użycia.

Sprawdź też kurs angielskiego dla stewardess na YouTube!

Oto instrukcja, jak uczyć się słówek metodą 5S punkt po punkcie:

  1. Znajdź nowe słówko, które chciałbyś opanować ze swojej branży np.: the aisle (przejście).
  2. Teraz do tego słówka dobierz takie, które już znasz, odczuwasz i używasz np.: seats (siedzenia).
  3. Mając dwa słówka: znane i nowe – wpisz taki zestaw: seats – aisle w wyszukiwarkę grafiki google i wybierz jedno zdjęcie na którym znajdziesz sporą ilość szczegółów (zobacz link). Wpisując zestaw słów, rób to w taki sposób, by znane słówko zawsze było na pierwszym miejscu.
  4. Gdy wybierzesz już zdjęcie, znajdź na nim 10 do 15 szczegółów. Im więcej tym lepiej. Pamiętaj, że to te szczegóły na zdjęciu pozwolą Ci zapamiętać nowe słówko, a nie powtarzanie. Będziesz tak długo pamiętać nowe słówko bez powtarzania, jak dużo szczegółów znajdziesz – tak działa nasza pamięć długoterminowa.
  5. Teraz zapisz sobie to zdjęcie w katalogu pod nazwą: seats – aisle. Możesz wracać do wszystkich zapisanych zdjęć, by wyszukiwać na nich nowe szczegóły i w ten sposób utrwalać pamięć do samego słówka.
  6. W przyszłości, gdy słówko: aisle dobrze opanujesz, będziesz je mógł wykorzystać do nauki nowego słówka w identyczny sposób.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *