Angielski dla pilotów – skuteczna nauka słówek

Ucząc się języka angielskiego z konkretnej branży, możesz zauważyć, że tradycyjne sposoby nauki słówek za pomocą powtarzania są nieskuteczne. Nauka słówek z branży lotniczej wymaga innego sposobu nauki, który pozwoli Ci pamiętać bez powtarzania i przywołać słówka z pamięci bez problemów i w momencie, gdy będą potrzebne.

Metody tzn. tłumaczeniowe opierają się na pamięć krótkotrwałej, która zależna jest od ilości i częstotliwości powtórek. Metoda, którą Tobie proponujemy opiera się na pamięci długotrwałej i na zapamiętywaniu przy pomocy uczuć.

Nauka wielu tysięcy słówek z branży lotniczej wymaga zupełnie innego sposobu nauki, który teraz Tobie przedstawiamy.

Wykonuj instrukcje punkt po punkcie w przypadku każdego nowego słówka:

  1. Znajdź nowe słówko, które chcesz opanować na przykład: pylon (słup, wspornik, część łącząca silnik ze skrzydłem).
  2. Do nowego słówka dobierz takie, które już dobrze znasz i w jakiś sposób się z nim łączy na przykład: engine (silnik).
  3. Utwórz zestawienie: engine – pylon i taki zestaw wpisz w wyszukiwarkę grafiki google. Zwróć uwagę na to, by słówko znane było na pierwszej pozycji, co jest bardzo ważne. Zobacz link i wybierz jedno ze zdjęć, które przedstawia dużą ilość szczegółów.
  4. Na wybranym zdjęciu znajdź od 10 do 15 szczegółów. Nie skupiaj się w tym momencie na słówkach, ale na szczegółach na zdjęciu. Pamięć długotrwała wymaga nie powtarzania, ale oryginalnych uczuć przypisanych do nowego słówka.
  5. Zapisz wybrane zdjęcie w specjalnie utworzonym do tego celu katalogu i wracaj do wszystkich zapisanych zdjęć w poszukiwaniu większej ilości szczegółów.
  6. W przyszłości słówko pylon będziesz mógł wykorzystać do nauki nowego słówka, z tym że tym razem słówko pylon znajdzie się na pierwszej pozycji.

Ucz się angielskiego na podświadomym poziomie z naszego kursu tak lub wykorzystaj darmowe sposoby nauki, jakie tutaj prezentujemy. Możesz też podnieść swoją znajomość języka angielskiego na kursie dla zaawansowanych.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *