Angielski dla handlowca i sprzedawcy – nauka słówek

Pracując, jako sprzedawca lub handlowiec, zmuszony jesteś poznać oprócz słownictwa ogólnego, także znaczną ilość słownictwa branżowego, które będzie Ci przydatne w pracy.

Problem, jest jednak taki, że powszechnie stosowane sposoby nauki słówek są mało skuteczne w przypadku słówek branżowych, które możesz stosunkowo rzadko używać. Do tego dochodzi problem z szybkim zapominaniem, gdy słówek nie powtarzasz i problemy z przywołaniem słówek z pamięci, gdy zachodzi potrzeba ich użycia.

Sposób nauki słówek angielskich, jaki Ci proponujemy pozwala ominąć wszystkie te problemy. Możesz pamiętać bez powtarzania i szybko przywołać potrzebne słówko z pamięci, gdy zajdzie potrzeba jego użycia.

Wykonuj instrukcje punkt po punkcie, by opanować dowolne słówko branżowe:

  1. Znajdź nowe słówko, które chciałbyś opanować na przykład: elegant (elegancki, eleganckie).
  2. Dobierz do tego słówka takie, które już znasz i się z nim jakoś łączy na przykład: shoes (buty).
  3. Utwórz połączenie z obu słówek: shoes – elegant i taki zestaw wpisz w wyszukiwarkę grafiki google zwracając uwagę na to, by znane słówko zawsze było na pierwszej pozycji. Zobacz link.
  4. Wybierz zdjęcie które zawiera dużą liczbę detali, znajdź na zdjęciu od 10 do 15 szczegółów. Pamiętaj, że to te szczegóły, które odnajdziesz na zdjęciu pozwolą Ci pamiętać nowe słówko, a nie samo powtarzanie. Szczegóły, które odnajdziesz na zdjęciu pozwolą Ci pamiętać pamięcią długotrwałą, a powtarzanie słówka jedynie pamięcią krótkotrwałą.
  5. Utwórz katalog i zapisz wybrane zdjęcie pod nazwą: shoes – elegant. Regularnie wracaj do wszystkich zapisanych zdjęć w poszukiwaniu większej ilości detali.
  6. W przyszłości słówko: elegant będziesz mógł wykorzystać, by opanować nowe słówko, ale tym razem słówko: elegant znajdzie się na pierwszej pozycji, jako znane Ci słówko.

Ucz się odczuwać język angielski z naszego kursu lub skorzystaj z bezpłatnych sposobów, które tutaj prezentujemy. Podnieś swój poziom znajomości angielskiego na kursie angielskiego dla zaawansowanych.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *