Angielski dla celników – nauka słówek, najlepszy sposób

Pracując jako celnik jesteś zmuszony poznać duża ilość słownictwa ze swojej branży. Problem stanowi nie tylko to, by opanować te słówka, ale i umieć je przywołać z pamięci. Także będziesz musiał zmierzyć się z zapominaniem, ponieważ korzystając z tradycyjnych sposobó nauki opartych na powtarzaniu, wystarczy kilka tygodni przerwy w powtarzaniu, by większość zapomnieć.

Ten sposób nie opiera się ani na powtarzaniu, ani na tłumaczeniu w myślach, ale na odczuwaniu języka. Możesz uczyć się słówek z branży celnej niezależnie od powtórek i z łatwością przywołać je z pamięci, gdy zajdzie potrzeba ich użycia.

Oto instrukcja, jak opanować dowolne słówko za pomocą metody 5S:

  1. Wybierz jakieś nowe słówko, które chcesz opanować ze swojej branży np.: luggage (bagaż).
  2. Teraz do tego słówka dobierz takie, które się z nim jakoś łączy, a której już doskonale znasz i używasz np.: take off.
  3. Utwórz połączenie z obu słówek: take off – luggage i taki zestaw wpisz w wyszukiwarkę grafiki google zwracając uwagę na to, by słówko, które znasz wpisywać zawsze na pierwszym miejscu. Zobacz link.
  4. 4.       Wybierz takie zdjęcie, które zawiera sporą liczbę szczegółów i znajdź ich od 10 do 15. Koncentruj się nie na nowym słówku, ale właśnie na poszukiwaniu szczegółów na zdjęciu. To pozwoli Ci pamiętać samo słówko za pomocą pamięci długotrwałej, a im więcej szczegółów znajdziesz, tym na dłużej zapamiętasz bez powracania do niego. A połączenie słówka nowego z tym, które już znasz pozwoli Ci szybko przywołać je z pamięci, właśnie dzięki połączeniu uczuć.
  5. Zapisz wybrane zdjęcie (w specjalnie utworzonym katalogu) pod nazwą: take off – luggage. W przyszłości możesz powracać do wszystkich zapisanych tam zdjęć w poszukiwaniu więcej szczegółów na zdjęciach.
  6. Gdy dobrze opanujesz słówko: luggage, będziesz mógł je użyć, by opanować kolejne słówko w identyczny sposób, z tą różnicą, że słówko luggage będzie tym razem na pierwszej pozycji.

Popraw swój angielski z naszego kursu lub skorzystaj z bezpłatnych sposobów, które tutaj prezentujemy. Podnieś swój poziom znajomości angielskiego na kursie angielskiego dla zaawansowanych.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *