Nauka angielskiego z fiszek

wyrażenia i słowa angielskie

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcesz uczyć się angielskiego z fiszek? Nie wiesz, jak się do tego zabrać? Jak zrobić to jak najlepiej? Przeczytaj te kilka ważnych wskazówek, które dla Ciebie przygotowaliśmy:

  1. Po pierwsze pamiętaj, że fiszki powinny Ci służyć do nauki odczuwania języka, a nie do nauki tłumaczenia. Strona kartki na której masz zapisane tłumaczenie powinna być sporadycznie używana, tylko gdy zapomnisz, co masz odczuwać w związku z angielskim słówkiem.
  2. Nauka nie powinna polegać w taki sposób, że najpierw patrzysz na słówko angielskie np. dog, następnie odwracasz kartkę i sprawdzasz, że to pies i starasz się tak zapamiętać. Tak się nie ucz!
  3. Gdy widzisz słówko dog i sprawdzisz co oznacza. To teraz postaraj się przywołać wspomnienie konkretnego psa, najlepiej ostatniego, które widziałeś.
  4. Fiszkę możesz odłożyć na bok, do grupy słówek, które znasz wtedy, gdy patrząc na słówko dog, automatycznie nasuwać Ci się będzie obraz psa i wszelkie wrazenia zmysłowe, które zapamiętałeś i przypisałeś do słówka. Gdy słówko tylko rozumiesz dzięki tłumaczeniu, ale nie wzbudza w Tobie żadnych uczuć, wciąż je zachowaj z innymi do lepszego opanowania za pomocą uczuć.
  5. Pobierz 3 darmowe lekcje angielskiego Metodą 5S i ucz się języka, a w tym słówek za pomocą uczuć. Spytaj też naszych konsultantów o inne sposoby nauki słówek za pomocą fiszek.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Więcej o Piotr Mart

Od blisko ośmiu lat zajmuje się wszystkim tym co dotyczy zrozumienia umysłu. Autor bestsellerowego poradnika „Mężczyzna od A do Z”. Stworzył teorię pod nazwą Rewolucyjny Związek, która dotyczy podziału różnych typów osobowości na podstawie aktywności półkul mózgowych, która dzisiaj daje szanse na pełne dopasowanie w związku i zrozumienie swoich możliwości i ograniczeń przy wyborze właściwego zajęcia, zawodu.
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz