Nauka angielskiego poprzez słuchanie

Chcesz nauczyć się angielskiego poprzez słuchanie? Nie wiesz, jaki rodzaj słuchania będzie odpowiedni, który jednocześnie da najlepsze efekty? Przeczytaj te kilka ważnych wskazówek, które dla Ciebie przygotowaliśmy:

  1. Nie każdy rodzaj słuchania przyniesie efekty. W szczególności słuchanie, które polega na tłumaczeniu w myślach nie da Ci praktycznie żadnych pozytywnych, spodziewanych efektów w postaci lepszej znajomości języka angielskiego.
  2. Jedynie słuchanie z odczuwaniem języka może pomóc Ci lepiej opanować język angielski. Na początek musisz na nowo nauczyć się takiego sposobu słuchania.
  3. Na początek weź transkrypcję nagrania (tekst) i zaznacz w każdym zdaniu słówko, które znasz najlepiej. Na przykład jeśli zaznaczyłeś słówko cat (kot) to teraz czytając owe zdanie, przypomnij sobie ostatnio widzianego kota – jak najwięcej szczegółów. Zrób tak z każdym zaznaczonym słowem. Staraj się na nie patrzyć jak na żywy obraz, a nie tłumaczyć w myślach na język polski.
  4. Teraz odtwórz nagranie i gdy usłyszysz każde wcześniej zaznaczone słowo, przywołaj dla niego wspomnienia. Taki sposób słuchania pozwoli Ci uczyć się języka angielskiego. Gdy tylko tłumaczysz w myślach, nic Ci to nie pomoże w lepszym opanowaniu języka.
  5. Pobierz 3 darmowe lekcje angielskiego Metodą 5S i ucz się słuchać języka odczuwając go. Spytaj też naszych konsultantów o zalety nauki Metodą 5S.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Więcej o Piotr Mart

Od blisko ośmiu lat zajmuje się wszystkim tym co dotyczy zrozumienia umysłu. Autor bestsellerowego poradnika „Mężczyzna od A do Z”. Stworzył teorię pod nazwą Rewolucyjny Związek, która dotyczy podziału różnych typów osobowości na podstawie aktywności półkul mózgowych, która dzisiaj daje szanse na pełne dopasowanie w związku i zrozumienie swoich możliwości i ograniczeń przy wyborze właściwego zajęcia, zawodu.
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz