Recenzje Metody Językowej 5S (42 comments so far)


 1. Adam
  1720 dni ago

  Angielski metodą 5s to był dla mnie przełom. Nie mogę się doczekać drugiej części. Dziękuję.


 2. CIEKAW
  2355 dni ago

  Dlaczego nikt od tak dawna nie dawał żadnych recenzji ?
  Jest luka, dużo opinii jest z 2012 r. a potem cisza.
  Czyżby coś jednak nie tak z metodą?


  • martpiotr
   2349 dni ago

   Recenzje na tej stronie dotyczą wyłącznie szkoleń stacjonarnych, które były przeprowadzone w 2013 roku.


 3. Paweł
  2597 dni ago

  Chęć nauki języka obcego wykiełkowała u mnie kilka lat temu . Stosowałem różne szkoły od ESKK do SITA , żadna z metod jednak nie przykuła mojego zainteresowania i nie wciągnęła mnie na tyle abym kontynuował ją do skutku.
  Zdając sobie sprawę z tego jaki wpływ na życiową edukację niemowlaków i dzieci maja wszystkie zmysły człowieka, metoda 5S stworzona i zgłębiana przez Piotra jest naturalnym rozwijaniem umysłu .
  Katowickie spotkanie pozwoliło mi zrozumieć mechanizmy które sterują pamięcią długoterminową .
  „2-go tajemnica poliglotów” jest naturalnym sposobem przyswajania wiedzy w moim przypadku nie tylko językowej. Każdy człowiek który przyswoił język ojczysty może rozwijając swoją wrażliwość zmysłów i przyswajać wiedzę która jest mu potrzebna .
  Panie Piotrze życzę sukcesu w propagowaniu swojej metody , ja jestem jak najbardziej jej zwolennikiem .
  Dziękuje !!!


 4. Anna Kobiela
  2610 dni ago

  Systematyczność to mój problem, niestety :(
  a ta metoda, metoda 5S wymaga również systematyczności.
  Na pocieszenie mogę dodać że metoda tradycyjna czyli tłumaczeniowa również.
  Muszę przyznać że zdolność zapamiętywania nowych słówek metoda tłumaczeniową jakoś mi się wyczerpała. Być może dlatego że entuzjazm uleciał i się zwyczajnie znudziłam.
  Dlatego właśnie po szkoleniu w Katowicach, po uważnym wsłuchaniu się w odkrycie Pana Piotra metodą 5S zaczęłam uczyć się „2 tajemnicą poliglotów”
  wykorzystując przeglądarkę Google grafika,
  wcześniej z użyciem tłumacza np Google robię potrzebne dla mnie fiszki ze słówkami metodą 5S a następnie wrzucam to na grafikę,
  NO I JEST ! METODA OWA DZIAŁA!
  moja pamięć kojarzy obraz i zaraz za nim pojawia się słówko, jeżeli nie pamiętam
  na drugi dzień np, to odczytuje to jako znak że źle wykonałam zadanie i że pamięć długoterminowa nie zapisała materiału, więc robię to jeszcze raz zupełnie na innym obrazie. Ta metoda uczenia jest niewątpliwie dla mnie, potrzebuje obrazu, skojarzenia aby pamiętać, aby odczuwać.
  Umówiłam się również ze sobą :) że niektóre sklepy są tylko do nauki języka obcego i o ile mam trochę czasu i siły to staram się dotykać i wąchać towar ;) to jest również bardzo dobra metoda, czuję się wtedy jak mała dziewczynka poznająca nowy świat :) ciekawe doświadczenie!

  Niby takie proste i oczywiste a tak trudno mi było samej do tego dojść.
  Wyrażam z chęcią swój podziw i szacunek.
  Pozdrawiam serdecznie Panie Piotrze.

  Anna


 5. Domagała Alfreda
  2614 dni ago

  Na spotkanie z Panem Piotrem Martem poszłam bez większego przekonania. Słuchałam i coraz bardziej otwierałam oczy! Oczywiście skojarzenie czegokolwiek z uczuciami wydaje się silnie stymulować pamięć. Ale nie pomyślałam, że tak można uczyć się języka! Wydaje mi się niemożliwe aby mój mózg mógł „zapamiętać” kilka tysięcy skojarzeń. Przeczytałam opinie i to chyba działa! Jestem na etapie przyswajania tej metody. Ponieważ wszystkie tradycyjne metody u mnie się nie sprawdzają, to jest dla mnie ostatnia szansa aby w nauczyć się angielskiego – tak bardzo bym chciała dobrze znać ten język :)
  A druga tajemnica poliglotów to jakaś bajka…TAK, CHCĘ TO POZNAĆ!
  Mam nadzieję,że i ja niedługo będę mogła pochwalić się efektami stosowania metody 5S!
  Pozdrawiam Pana Piotra i wszystkich zwolenników Jego nowego podejścia do własnego umysłu :)


 6. Monika
  2619 dni ago

  To szkolenie uświadomiło mi, że nauka języka obcego odbywa się bardzo podobnie do nauki języka ojczystego, obserwuje mojego dwuletniego syna, który ciekawy otaczających go przedmiotów, zjawisk itd.poznaje nowe słowa i stwierdzam, że tak samo ja mam podejść do nauki nowego języka.


 7. Ania
  2620 dni ago

  Świetne szkolenie i fajna metoda.Trudna faktycznie do zastosowania, ale nie należę do osób , które zniechęcają takie drobiazgi.Po szkoleniu następuje niesamowity wzrost motywacji do nauki.Jedna malutka uwaga, informacji jest tak dużo ,że szkolenie powinno trwać cały dzień aby to wszystko jakoś sensownie usystematyzować.
  Od momentu szkolenia stosuje tę metodę i widzę naprawdę ciekawe rezultaty.
  Bardzo dziękuję.Ania


 8. Irek
  2621 dni ago

  Wydaje mi się, że metoda 5S jest rzeczywiście przełomowa jeśli idzie o naukę języków obcych ale przy odrobinie dobrej woli można by ją zaimplementować na inne dziedziny ludzkiego poznania. Byłem na kursie w Poznaniu i muszę przyznać, że te kilka godzin wywarło na mnie duże wrażenie. Uświadomiłem sobie, że nie jest to jakaś wiedza dla wybrańców wymagająca lat studiów i specjalnego wtajemniczenia ale niezwykle prosta, spójna i jak najbardziej naturalna. Myślę, że dla mnie największym problemem będzie nie samo przyswojenie metody bazującej na uczuciach a zniwelowanie negatywnych nawyków nabytych przez cały okres edukacji.
  Co się zaś tyczy 2 tajemnicy to rzeczywiście podczas wykładu Piotra przypomniały mi się sytuacje w których wielokrotnie miałem wrażenie, że podczas słuchania czy rozmowy po angielsku rozumiałem wszystko natomiast jak za chwilę ktoś zapytał mnie, żebym przetłumaczył na polski to pojawiała się chwilowa pustka w głowie. A muszę przyznać, że angielskiego uczyłem się za granicą w większości bez kontaktu z rodakami wiec emocje były wtedy bardzo intensywne:).
  Dziękuję bardzo za możliwość uczestniczenia w tym szkoleniu.


 9. Ruta Smolorz
  2623 dni ago

  Jestem na etapie mobilizacji do uczenia się.Poznane zarysy metody 5S / piszę zarysy, bo muszę ją przestudiować na ile to możliwe na podstawie posiadanych materiałów/ przewracają całkowicie moją wiedzę na temat uczenia się.
  Muszę jednak przyznać, że jestem do niej przekonana,szczególnie biorąc pod uwagę uczenie się małych dzieci, jednak wiele mam pytań, na które odpowiem sobie po wielu ćwiczeniach i sprawdzianach.Nie potrafię sobie wyobrazić uczenia bez powtórzeń.Trwałe zapamiętanie po jednym zmysłowym poznaniu?, chociaż ćwiczenie z kursu pamiętam i znaczek chiński „matka’ pamiętam. Cóż jestem niedowiarkiem i za bardzo mam zakorzenione „szkolne” teorie poznania i uczenia się. Poćwiczę i sprawdzę.
  Mam kilka uwag dot. organizacji.Gdyby można było w przyszłości proszę organizować zajęcia o
  wcześniejszej porze, może w soboty, lub niedziele i w centrum, może nawet w jakiejś szkole.
  Proszę rownież rozważyć rozpoczęcie zajęć od jednego ćwiczenia /np słówko chińskie, czy japońskie/ i sprawdzenie efektu na końcu zajęć.
  Dziękuję Panu i gratuluję.Pobudził mnie Pan nie tyle do nauki języka obcego,co do powtórzenia wielu działów psychologii i poznania nowych metod uczenia.
  Byłam nauczycielem , a pracę magisterską pisałam z uczenia się dziecka , stąd szczególne moje zainteresowanie zagadnieniem.
  Życzę sukcesów w upowszechnianiu tej nowej, rewolucyjnej metody.Ja wykorzystam te wiadomości i mimo wahań wierzę, że mi się uda.
  Pozdrawiam serdecznie.


 10. Artur
  2623 dni ago

  Na kurs odbywający się w Szczecinie poszedłem dowiedzieć się czegoś nowego z metody 5s niż tego co otrzymywałem z darmowego kursu oraz żeby się upewnić że ta metoda na prawdę działa, czy to nie przypadkiem kolejny chwyt marketingowy. Pan Piotr jak mówił nam na początku był zmęczony i było to po Nim widać dlatego można było zauważyć Jego czasami chaotyczne tłumaczenie. Ale cały czas wiedziałem o co chodzi, że chodzi o uczucia, że wszystko co w życiu zapamiętujemy nie ważne czy jest to przedmiot, osoba czy jakieś słowo albo zdanie, zapamiętaliśmy to dlatego że zostawiliśmy w nim cząstkę siebie, w jakiś sposób się do tego przywiązaliśmy i od razu zapadło w naszej pamięci bez ingerencji pamięci krótkotrwałej. Jak w Drugiej Tajemnicy Poliglotów na którą wszyscy czekali, bo Pan Piotr cały czas mówił, że będzie na końcu. Do dzisiaj pamiętam jak za pomocą tej metody do dzisiaj pamiętam japoński znaczek/słowo którego się nauczyliśmy, chociaż nie znałem żadnego słowa po japońsku. I na tym właśnie polega ta metoda, na zapamiętywaniu bez powtarzania, raz a konkretnie i zapada w pamięci na całe życie. Piotr Mart podpierał się przykładami z życia które każdy człowiek mógłby odnieść do swojego i dlatego chyba każdy wychodzący z tego spotkania nie wychodził sceptyczny ale miał pewność, że ta metoda okaże się najlepszą w ich życiu, a pieniądze wydane na kurs jako dobra inwestycję pozwalającą zaoszczędzić masę czasu jaką mieliby wykorzystać na naukę innymi metodami, dzięki którym i tak prędzej czy później zapomną czego się nauczyli. Myślę także, że znajomość 2 Tajemnicy będę mógł użyć również ucząc się nie tylko słówek ale także ucząc się innych rzeczy. Ludzie jak nie macie jeszcze pewności, zróbcie sobie siec uczuć, rozbudowujcie ją przez tydzień, najwyżej wrócicie do poprzednich metod. Tyle że nie wrócicie : ). Polecam!


 11. Magda
  2623 dni ago

  Co do 2 tajemnicy – na coś takiego czekałam, jestem wzrokowcem i wreszcie mogę tworzyć uczucia, dużo łatwiej. Łatwiej jest mi zapamiętywać słowa przypisując je do konkretnej sytuacji (czytaj fotki) niż wkuwać słówka na pamięć, które za jakiś czas i tak wylatują z pamięci.
  2 tajemnicę poliglotów, uważam za SUPER narzędzie do SZYBKIEJ nauki języka. Wszystkim polecam tą metodę. ozdrawiam.


 12. Iwona Kurek
  2624 dni ago

  Wzięłam udział w szkoleniu zapoznającym z metodą 5-S w Katowicach trochę z przypadku. Idąc na spotkanie trochę nie dowierzałam w jej skuteczność, ale byłam ciekawa, co nowatorskiego w tym temacie ma do powiedzenia autor. Proste ćwiczenia przeprowadzone przez prowadzącego obrazujące techniki uczeniania się tym sposobem bardzo mnie zainteresowały. Bez żadnego wysiłku zapamiętałam kilka nowych słówek a nawet napis po japońsku. Doświadczyłam, że to naprawdę działa. W samym szkoleniu (zaledwie 5- godzinnym) trochę za mało było praktycznych ćwiczeń. Wyszłam z niedosytem. Ale może to i dobrze, gdyż mam teraz duże chęci do stosowania i zgłębienia metody 5-S. W domu przećwiczyłam zapamiętanie poznanym sposobem kilku sprawiających mi trudność słówek i… znów zadziałało. Moja motywacja do nauki angielskiego wzrosła.
  Dziękuję za to. Załączm pozdrowienia.


 13. Sebastian
  2624 dni ago

  Całe 6 godzin szkolenie, na którym byłem od początku do końca wypełnione konretną wiedzą. Do tej pory poznałem wiele różnych metod szybkiej nauki języka i szło mi dobrze, ale nie sądziłem, że coś jeszcze mnie tak zaskoczy. Obecnie testuje metodę Piotra przy nauce niemieckiego i szczerze mówiąc wszystko zaczyna się układać i robić proste. Niesamowitym doświadczeniem jest móc poznać i przestestować świadomie sposób w jaki języka uczymy się jako dzieci. Jeśli chodzi o 2 tajemnicę poliglotow, którą Piotr przedstawił na końcu szkolenia, to uważam ją za świetne narzędzie do tworzenia nowych uczyć i przypisywania ich nowym słowom.


 14. Magda
  2624 dni ago

  Witaj Piotrze. Moja przygoda z językami obcymi zaczęła się dość dawno. Od lat chodzę na różne kursy – ale wciąż jestem na poziomie początkującym. A to kurs został przerwany bo zrezygnowało dużo osób, a to ja sama musiałam przerwać kurs z różnych powodów. Teraz jestem zdeterminowana muszę nauczyć się języka co najmniej w stopniu podstawowym (komunikacyjnym), bo często jestem w strefie językowej angielskiej i przeszkadza mi to że nie rozumiem co do mnie mówią. Byłam na kursie w Poznaniu. WOW to dopiero był dzień. Dziękuję Piotrze zmotywowałeś mnie do nauki ( już zaczęłam prowadzić zeszyt) pomalutku staram się wszystkimi zmysłami zapamiętywać słowa – i to DZIAŁA. Kurs dał mi bardzo dużo bo nie wszystko zrozumiałam z maili – a Ty wytłumaczyłeś nam to „łopatologicznie „.
  Pozdrawiam wszystkich słuchaczy kursu w Poznaniu, był to bardzo mile spędzony czas (i bardzo owocnie). Postaram się przekazywać na bieżąco moje postępy w nauce (mam nadzieję, że będą spore).


 15. Józef
  2624 dni ago

  Witam !!!

  Jestem pod ogromnym wrażeniem szkolenia w NOWOTEL – Szczecin.
  System który zaprezentowałeś jest tak nowatorski i rewolucyjny, że
  powinien się stać ogólnie dostępny – a metoda powinna stać się podstawą
  w systemie edukacji szkolnej. Za kilka tygodni chętnie podzielę się rezultatam.

  Pozdrawiam i życzę sukcesów


 16. Renata
  2624 dni ago

  Dziękuję wraz z mężem za szkolenie prowadzone w Szczecinie. Na pewno metoda jest bardzo ciekawa. Spróbuję ją zastosować do nauki języka angielskiego i niemieckiego, ale za 3 tygodnie jadę na 2 miesiące do Niemiec to chyba „poczuję” język najbardziej jak to możliwe i nie wiem na ile uda mi się zastosować Metodę 5S. Jedno co „przeszkadzało mi” na szkoleniu to zbyt późna godzina dla Pana, bo szkolenie było super ale trochę chaotycznie prowadzone. O co chodzi w „tajemnicy Poliglotów”, bo zbyt wiele spraw było odkładanych na koniec szkolenia i jakoś nie utkwiło mi w pamięci jak jest jego „esencja”. Ponadto czy ma Pan w sprzedaży jakieś materiały służące poprawie efektywności nauki, bo j.niem i j.ang. mam podstawy w mowie i piśmie ale przychodzi etap, że po prostu „nie wchodzi nic dalej lub z oporami”. zależy mi na jak najszybszym opanowaniu dobrze obydwu języków. Staram się uczyć wizualizując słowa lub łańcuch słów. jednak nie jestem zadowolona z wyniku. Czy jest sens uczyć się dwóch jednocześnie czy raczej po kolei. Nadmieniam, że oprócz nauki muszę jeszcze po 10 godzin pracować, w większości fizycznie. Dużo opinii pochlebnych czytam na temat Pana metody, ale nie ukrywam, że wciąż mam „mało wiary” w siebie, że kiedykolwiek nauczę się dobrze języka obcego. Jestem osobą dość niecierpliwą, a im więcej się uczę, tym bardziej widzę, że mniej umiem. Jeśli będzie Pan znowu w Szczecinie, proszę o info czy zrobi pan szkolenie typu warsztaty np. z j. ang. lub niem. Pozdrawiam i powodzenia, bo akurat w uczucia wierzę bardzo.


 17. leszczynski andrzej
  2625 dni ago

  Spotkanie dało mi do myślenia na , temat tylko pamięciowych – szybkich,t.z.w. intensywnych
  metod jakie oferują za słone pieniądze różne firmy ! Metoda jaką zaprezentował Pan , na pewno
  jest zgodna z fizjologią człowieka , naturalna metodą nauki., która pozwala na łatwe , swobodne
  opanowanie jakiegoś języka. Gratuluję


 18. Anna
  2632 dni ago

  Moja przygoda z językami obcymi zaczęła się lata temu. Niemiecki poznałam z racji obcowania z tym językiem od dziecka, natomiast z angielskim mam cały czas kłopoty. Niby znam sporo słówek, ale trudno mi je „sklecić” w zdanie… próbując z kimś rozmawiać po angielsku, z automatu włącza się u mnie niemiecki…póki co nie potrafię temu zapobiec…
  Po zapoznaniu się z metodą 5S Piotra planuję rozpocząć moją osobistą zabawę w uczucia…tak, właśnie zabawę. Uważam, że poprzez zabawę właśnie nasz umysł potrafi się w pełni zrelaksować i bezwiednie wchłaniać jakąkolwiek wiedzę.
  Dodatkowym argumentem na plus metody 5S jest wprowadzenie udoskonalenia, tzw. 2. tajemnicy poliglotów. osobiście jestem wzrokowcem, więc mam nadzieje, że taki sposób przyswajania obcego języka bedzie dużo prostszy od tych tradycyjnych. Myślę, że na początku drogi warto, by Piotr podzielił się z nami wskazówkami od czego zacząć…jak szukać obcych słów, jak na ich podstawie tworzyć siatkę uczuć, by zapadła na stałe w naszych mózgownicach :). Pozdrawiam serdecznie. a.


 19. Beata
  2636 dni ago

  Piotrze, bardzo dziękuję Ci za to szkolenie. Na napisanie tej recenzji czekałam do tej pory, gdyż chciałam zobaczyć efekt zapamiętywania i powiem jedno: WOW! Naprawdę jestem pod wrażeniem, od momentu szkolenia minęły 2 tyg. a ja wciąż bez przypominania sobie pamiętam jak się pisze znak mama po japońsku.
  Z serdecznymi pozdrowieniami
  Beata


 20. Rutkowski
  2641 dni ago

  Bardzo ciekawe seminarium i możliwość poznania metody nauki języka która tak naprawdę działa. Ucząc się wcześniej języków obcych zapamiętywałem najczęściej obrazy związane z dialogami i dlatego było mi łatwiej zastosować w praktyce. Nie wiedziałem dlaczego i jak to działa ale działało . Na tym seminarium poznałem jeszcze większe a zarazem prostsze metody udoskonalające i rzeczywiście przyspieszające naukę – działa ! i to najważniejsze


 21. Mariola
  2644 dni ago

  Seminarium bardzo iteresujace. Dwie tajemnica poliglotów mam zamiar zastosować od zaraz w nauce języka. Dziekuję bardzo za przekazane spostrzeżenia i doświadczenia.


 22. Paweł
  2644 dni ago

  Do nauki angielskiego podchodziłem kilka razy i zawsze z miernymi rezultatami i dopiero spotkałem się z metodą 5S która odmienia moje podejście do nauki języka. Bardzo zainteresowała mnie metoda „2 tajemnic poliglotów” wygląda obiecująco.
  Pozdrawiam


 23. Lidia
  2644 dni ago

  Podzielę się opinią nt. 2 Tajemnicy Poliglotów, którą zdradził nam p. Piotr. Było to po prostu jedno wielkie motywujące WOW. Westchnienie takie: to proste a takie skomplikowane zarazem. Jeśli każdy uzyska taką wiedzę, łatwo mu przyjdzie posiąść wiedzę nt. jakiegokolwiek języka, czy to angielskiego czy też japońskiego. Niejednokrotnie ta tajemnica pozwoli nam zajrzeć do swoich marzeń i pozwoli na dobre określenie celów i planów. Dziękuję za tę tajemnicę p. Piotrze. Było mi bardzo milo Pana poznać. Pozdrawiam z Torunia. Lidia


 24. Lidia
  2644 dni ago

  Szkolenie interesujące, daje inne spojrzenie na naukę języka obcego. Daje mobilizacje do sprawdzenia się z nową metoda na całkowicie nowym języku. Metody, która jest naturalna i nie tworzy sztucznego języka, a język obcy staje się nam swoistym drugim naszym językiem mowy i myśli. Polecam każdemu zapoznanie się z metodą i poznanie tej fantastycznej techniki.


 25. RYSZARD
  2645 dni ago

  Witaj Piotrze,
  To wspaniale,że mogłem być na szkoleniu, które pozwoliło mi na zmianę podejścia do nauki języka
  z zupełnie innej strony i w ciągu miesiąca rozpocznę systematyczną naukę języka hiszpańskiego.
  Wierzę,po zapoznaniu się z Twoją metodą,że tym razem będzie to pełny sukces.
  Próby, które już podjąłem w moim konkretnym przypadku to chyba bardziej odczucia niż uczucia bo są to tylko obrazy a reszta zmysłów została jakby z tyłu i nie bardzo wiem jak je pobudzić ale pracuję nad tym.
  Przydałyby się jeszcze jakieś praktyczne zupełnie z życia wzięte podpowiedzi, jak się za to wszystko zabrać, jak podzielić na etapy i.t.d.
  Co do drugiej tajemnicy poliglotów to mimo iż prowadziłem notatki to nie wszystko do końca zrozumiałem zwłaszcza przełożenie uczucia na nowy język bez używania słownika. Ale może przyjdzie na to czas. Pozdrawiam serdecznie życząc dalszych sukcesów – Ryszard


 26. Mateusz
  2645 dni ago

  Metoda innowacyjna, zmienia podejście akademickie do nauki języka obcego. Pewnie na efekty trzeba będzie poczekać ale po szkoleniu mam nadzieję, że będzie zdecydowanie szybciej niż w sposób tłumaczeniowy.
  Za kilka tygodni będę mógł obiektywnie ocenić metodę. Tym czasem dziękuję Panu Piotrowi za przekazaną wiedzę.


 27. Ewka
  2647 dni ago

  Nowe odkrycie Pana Piotra do tyczące „2 tajemnicy poliglotów” jest naprawdę przekonujące. Szkolenie to jest bardzo interesujące i przekonujące. Uważam, że jego wartość jest większa niż te 33 zł. Pan Piotr przekazał nam bardzo ciekawe informację dotyczące pracy naszego mózgu, oraz że najważniejszą rzeczą w „2 tajemnicy poliglotów” jest koncentracja zmysłów dzięki czemu jest możliwa szybka i skuteczna nauka języka w bardzo krótkim czasie i na dodatek bez zaglądania do słownika.
  Polecam szkolenia Pana Piotra, są bardzo interesujące, można się z nich wiele nauczyć;)


 28. Ewka
  2647 dni ago

  Jestem pod wielkim wrażeniem metody 5 S, jak i nowego odkrycia Pana Piotra dotyczącej 2 tajemnicy poliglotów kurs w przystępnej cenie 33zł odmienił moje podejście nie tylko do nauki języka obcego, ale nauki wielu innych treści koniecznych do utrwalenia w pamięci..
  Dowiedziałam się interesujących rzeczy , które wspierają nasze możliwości zapamiętywania, oraz tego jak funkcjonuje nasz mózg i jak można pobudzać obie półkule mózgowe w nauce języków. Poznałem metody: tworzenia siatki uczuć, karteczkową, zdjęciową, skojarzeniową oraz inne techniki pozwalające opanować nie tylko poszczególne słowa, ale również złożone wyrażenia. Na ostatniej godzinie dowiedziałam się o „2 tajemnicach poliglotów”, które wyjaśniły mi w jaki sposób – stosując metodę Piotra Marta można nauczyć się języka obcego w bardzo krótkim czasie, oraz przekonać się że można uczyć się dowolnego języka bez słownika. Niemożliwe? A jednak bardzo możliwe z teorią Pana Piotra. Dziękuję za bardzo ciekawe spotkanie i liczę na następne spotkanie na którym będzie np. sama praktyka… ;)
  Pozdrawiam Serdecznie
  Ps: Bardzo Proszę o wspomniane wcześniej załączniki załączniki ;)


 29. weronika
  2648 dni ago

  Piotr Mart; z racji przeczytanych książek tego autora, które pokazały mi mężczyznę widzianego przez mężczyznę i nauczyły lepszego rozumienia płci odmiennej…żywię szacunek do autora i jego wiedzy.
  Metoda 5S – nowatorska w sposobie podejścia do nauki języków obcych zainteresowała mnie, a nazwisko autora sugerowało rzetelne podejście do tematu.
  Szkolenie potwierdziło moje oczekiwania :)
  Piotr Mart wprowadza swoją osobą szczególny klimat…pomyślałam ile dobrych cech ten człowiek wypracował w sobie, ile pracy włożył w rozwój swojej osoby, to wzbudza mój szacunek i wzmaga zainteresowanie tematem. Sposób prowadzenia szkolenia i zaprezentowana wiedza potwierdziły moje oczekiwania.
  A to budowanie zainteresowania do najwyższego stopnia…kilka słów wprowadzających w dany temat i…o tym dowiemy się pod koniec szkolenia…czy można ciekawiej?…mistrzostwo!

  Jestem osobą dojrzałą, szukałam sposobu na naukę języka obcego, który spełni moje oczekiwania i przekona mnie, że to sposób odpowiedni dla mnie.
  Tak jest z metodą 5S, dzięki której swoim zaangażowaniem osiągam postęp w nauce języka…tego potrzebowałam… fakt, że przyswojone słowa pozostaną w mojej głowie na stałe dodatkowo bardzo mnie zachęca.

  2 Tajemnica Poliglotów, to jest dopiero HIT!, dlaczego miałabym wkuwać słówka jak automat i równie szybko je zapominać? mój wiek ucznia przeszedł do historii, wraz z nim moja wola ślęczenia godzinami nad książką …zatem 2 TAJEMNICA POLIGLOTÓW, dzięki której można szybko, ciekawie i przyjemnie przyswajać słówka…TO JEST TO NA CO CZEKAŁAM!
  DZIĘKUJĘ
  Cenie wiedzę i sposób jej przekazywania przez autora, czekam na każdą kolejną pozycję wiedząc, że WARTO CZEKAĆ.
  pozdrawiam serdecznie
  Weronika


 30. Olek
  2649 dni ago

  Języka angielskiego postanowiłem się nauczyć, bo takie było moje marzenie od wielu lat. Ale jak to bywa z naszymi marzeniami zawsze coś jest pilniejsze ,co oddala nas od wytyczonej drogi.
  Niedawno słuchałem motywującego wykładu młodego człowieka, który powiedział m.in. o tym,że powinniśmy nie tylko marzyć ,ale przede wszystkim działać. A jeżeli już działamy to powinniśmy to robić na 100 %. Zacząłem realizować swoje marzenie.
  Najpierw znalazłem bezpłatny kurs językowy na google, potem wyszukałem kurs na płycie CD,,w końcu zapisałem się na kurs Callana. Przy okazji poszukiwań językowych miesiąc temu natrafiłem na opis metody 5S. Poprosiłem Piotra Marta o przesłanie informacji o jego metodzie językowej. Otrzymałem od autora wiele informacji na temat metody oraz zaproszenie na kurs w moim mieście, z którego na szczęście skorzystałem. Piszę „na szczęście” bo to był strzał „w dziesiątkę”.
  Ponad 5 -godzinny kurs (w bardzo przystępnej cenie) odmienił moje podejście nie tylko do nauki języka obcego, ale nauki wielu innych treści koniecznych do utrwalenia w pamięci..
  Dowiedziałem się interesujących rzeczy , które wspierają nasze możliwości zapamiętywania. Poznałem metody: tworzenia siatki uczuć, karteczkową, zdjęciową,skojarzeniową oraz inne techniki pozwalające opanować nie tylko poszczególne słowa, ale również złożone wyrażenia , czy odmiany czasowników.
  Na ostatniej godzinie dowiedziałem się o „2 tajemnicach poliglotów”, które wyjaśniły mi w jaki sposób – stosując metodę Piotra Marta – mogę nauczyć się języka obcego w bardzo krótkim czasie.
  Polecam Metodę Językową 5S wszystkim, którzy naprawdę chcą nauczyć się języka obcego.


 31. Piotr
  2649 dni ago

  Jest mi bardzo miło, że mogłem uczestniczyć w spotkaniu prowadzonym przez Ciebie Piotrze,
  czyli przez bezpośredniego twórcy metody 5S. Pierwszy raz się spotkałem z tą metodą. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Wcześniej kilkakrotnie uczestniczyłem w kursach j.angielskiego bez większych rezultatów. Ostatnio byłem uczestnikiem rocznego kursu dla przedsiębiorców, na którym był j.angielski prowadzony metodą sita. Wydawało mi się, że już lepszej metody nie ma, do wczorajszego wieczoru. Przez cały rok wpajano nam, że najlepiej jest poznać dużą ilość słówek, co powodowało, że poznając następne, zapominało się wcześniejsze i wracało się do słownika. Po skończonym kursie i braku konwersacji aktualnie znalazłem się w punkcie wyjścia i straciłem wiarę, że kiedykolwiek się nauczę obcego języka.
  Wczorajsze spotkanie z Tobą Piotrze i wysłuchaniu niesamowitego wykładu, wyzwoliło we mnie uczucie silnej mobilizacji do nauki języków, piszę języków bowiem poza angielskim zawsze odczuwałem potrzebę poznania j.francuskiego. Teraz wiem, że muszę rozpocząć naukę silnej koncentracji, rozwinąć budowanie bazy uczuć, swobodnego podejścia do nauki, tak jak u dzieci, które jeszcze nie mają kontaktu ze szkołą, a uczą się bawiąc i osiągając z tej zabawy wielką przyjemność. Bo tak naprawdę nauka powinna być przyjemnością, pracą wykonywaną z sercem i oddaniem, a wówczas będziemy odczuwać ogromną satysfakcję z każdego osiągnięcia. Również musimy wykazywać dużo cierpliwości i determinacji w dążeniu do założonego celu. Wierzę, że stosując się do Twojej metody i konsekwentnie realizować plan nauki, traktując ją jak wielką przygodę z nowym językiem – osiągnę swój cel.
  Pozwól Piotrze, że jeżeli napotkam na jakiś problem, z którym nie będę mógł sobie poradzić, abym mógł się do Ciebie zwrócić z prośbą o poradę, za co z góry dziękuję.
  Również tą drogą pragnę Ci serdecznie podziękować za wczorajsze szkolenie, jeszcze raz podkreślam o odebraniu wielkiego pozytywnego wrażenia.
  Życzę Ci Piotrze dalszego rozwoju Twojej metody, ciągłego jej doskonalenia. Otrzymałeś powołanie do służenia swoją wiedzą wszystkim, którzy pragną poznawać języki obce, a tym samym poznawać nieznany świat.Życzę ci abyś doznawał ogromnej satysfakcji ze swojej pracy, którą przekażesz potomnym, a po sobie zostawisz trwały ślad.
  Korzystając z możliwości przekazania swojego odczucia, również pragnę pozdrowić wszystkich uczestników wczorajszego szkolenia we Wrocławiu.
  Piotr Czajkowski


 32. Zdzisław Giziński
  2649 dni ago

  Dla mnie to sptkanie było bardzo intetesujące.Wiążę z nim wielkie nadzieje odnośnie lingwistyki. Czs pokaże czy mam rację.Obiecałeś przesłać materiały ze spotkania i nie tylko. \Serdecznie pozdrawiam i czekam na następne spotkanie. Zdzisław Giziński


 33. Małgosia
  2649 dni ago

  Po szkoleniu we Wrocławiu, jestem bardzo zainspirowana tą metodą. Jest bardzo nowatorska, kontrowersyjna i myślę, że metoda ta wymaga niestety na początku ogromnych pokładów własnej energii i poświęcenia jej się w 100%.Jeszcze nie podjęłam prób nauki nowego języka obcego (angielskiego), ale jak tylko uporam się z chorobą to zabieram się do dzieła i dam znać, czy na mnie ta metoda podziałała. Jeśli tak, to za kilka miesięcy będę mogła tą wypowiedź napisać (odczuć) po angielsku, a później może po czesku.
  Pozdrawiam wszystkich przyszłych „poliglotów”.
  Małgosia


 34. Kasia
  2649 dni ago

  Dwa miesiące temu zobaczyłam w internecie zapowiedź i zapisałam się na darmowy kurs. Po kilku tygodniach lektury załączników dotyczących metody uznałam, że dało mi przedsmak i ostatecznie przekonało. Przed dwoma tygodniami zakupiłam i „przekartkowałam” e-book, lecz brak czasu nie pozwolił na wdrożenie metody. Zdecydowałam wziąć udział w kursie, żeby móc praktycznie poznać metodę Pana Piotra Marta i mieć możliwość bezpośredniego zadania Mu pytań. Wczoraj na kursie we Wrocławiu, mimo złego stanu samopoczucia Piotra Marta aktywnie zaangażowaliśmy się i Piotr pozwalał nam na żywą dyskusję, dostosowując odpowiedzi do naszego poziomu i potrzeb. Każdy z uczestników mógł mieć różne podejście, zazwyczaj związane ze specyfiką rozpatrywanych przez nas różnych języków obcych. Piotr pozwolił nam na swobodę „odkrywania”, zgadywania, ale przede wszystkim udzielił nam wielu porad. Jeszcze nie rozpoczęłam samodzielnej nauki, jednak wydaje mi się, że jest to nowatorska metoda, którą Piotr odkrył po wielu latach odkrywania innych tajemnic: szczęścia jednostki, jak i zasad obopólnego szczęścia w związkach międzyludzkich, relacji związanych ze specyfiką pracy umysłu, mózgu.
  Ta metoda daje też możliwość wypracowania takiej koncentracji zmysłów, ułatwiając opanowanie wielu języków – stania się prawdziwym poliglotą (jeden język można opanować w stopniu podstawowym – podobno tylko w 7 dni), daje wielką frajdę, ale także daje szansę na szybszy rozwój osobisty :)
  Zmieniając temat, podmawiam się nieustannie o kurs Rewolucyjny Związek, Komunikacja, albo książkę na temat różnych typów osobowości. Może grono „przyjaciół” na FB mogłaby się przyczynić do powstania ilustracji, o których wczoraj wspomniałeś mimochodem.
  Bardzo dziękuję za interesujący kurs, nowatorskie podejście… obiecuję dać znać, jakie efekty ta metoda przynosi w moim przypadku… jestem wzrokowcem i wydaje mi się, że metoda może być dla mnie rewolucyjna…
  Piotrze – bardzo dziękuję !!! i serdecznie pozdrawiam !
  Serdecznie pozdrawiam uczestników kursu z Wrocławia – było mi bardzo miło spędzić z Państwem czas !
  KWM


 35. Kasia
  2649 dni ago

  Dwa miesiące temu zobaczyłam w internecie zapowiedź i zapisałam się na darmowy kurs. To dało mi przedsmak i przekonało. Przed dwoma tygodniami zakupiłam i „przekartkowałam” e-book. Zdecydowałam wziąć udział w kursie, żeby móc praktycznie poznać Pana Piotra Marta i mieć możliwość zadać pytania. Wczoraj na kursie we Wrocławiu, mimo złego stanu samopoczucia aktywnie zaangażowaliśmy się i Piotr pozwalał nam na żywą dyskusję. Każdy miał różne podejście, zazwyczaj związane ze specyfiką rozpatrywanych przez nas różnych języków obcych. Piotr pozwolił nam na swobodę „odkrywania”, zgadywania, ale przede wszystkim udzielił nam wielu porad. Jeszcze nie rozpoczęłam samodzielnej nauki, jednak wydaje mi się, że jest to nowatorska metoda, którą Piotr odkrył po wielu latach odkrywania tajemnic szczęścia jednostki, jak i zasad obopólnego szczęścia w związkach międzyludzkich, relacji związanych ze specyfiką pracy umysłu, mózgu.
  Zmieniając temat, podmawiam się nieustannie o kurs Rewolucyjny Związek, Komunikacja, albo książkę na temat różnych typów osobowości. Może grono „przyjaciół” na FB mogłaby się przyczynić do powstania ilustracji, o których wczoraj wspomniałeś mimochodem.
  Bardzo dziękuję za interesujący kurs, nowatorskie podejście… obiecuję dać znać, jakie efekty ta metoda przynosi w moim przypadku… jestem wzrokowcem i wydaje mi się, że meotda może być dla mnie rewolucyjna…
  Piotrze – bardzo dziękuję !!! i serdecznie pozdrawiam !
  Serdecznie pozdrawiam uczestników kursu z Wrocławia – było mi bardzo miło spędzić z Państwem czas !
  KWM


 36. Piotr
  2649 dni ago

  Uczę się angielskiego (przepraszam-próbuję nauczyć się angielskiego) od 2-3 lat. Mimo, że robiłem to rozmaitymi metodami -od typowych kursów książka-płyta-video,przez najrózniejsze kursy internetowe, włącznie z empikiem , z lektorem w grupie i ndywidualnie -to niestety muszę sytwierdzić, że jestem typowym przykładem „wiecznie początkującego”.Zapał do nauki po pewnym czasie mija, zdobyte wiadomości „ulatują” z głowy i nadal czuję,że nie potrafię komunikować się w tym języku. Podsumowując totalna porażka-i co z tego, że z empik’u dostałem dyplom z wyróżnieniem, po ukończeniu 1 stopnia – nie umiem angielskiego :(.
  Teraz parę słów o wykładzie Piotra we Wrocławiu. Niestety pare gorzkich słów na początek. Piotr poinformowałeś nas, że może być „ciężko” bo jesteś chory i nie najlepiej się czujesz. No iz przykrością stwierdzam, że było cięzko. Dało się zauważyć niewileki chaos w wykładzie, i że cięzko ci zebrać myśli. Powiem szczerze, że gdybym wcześniej nie zapoznał się z Twoją metodą to cięzko byłoby mi to ogarnąć.
  Mógłbym tu skończyć , ale nie mogę ponieważ teraz przejdę do wychwalania Twojej metody-to rewolucja i niesamowita skuteczność.
  Od jakiegoś miesiąca, z pewnymi przerwami staram się uczyć metodą 5S , efekty są natychmiastowe i przyjemność nauki ogromna. Chociaż tak jak zalecasz na początku nie za dużo i stopniowo zwiększać ilośc nowych słow. Muszę stwierdzić ,że zapamietywanie mam na poziomie 80% – rewelacja.
  Jest tylko niewielkie „ale” powinieneś pomyśleć o stworzeniu ebooka video na temat rozwoju naszej możliwości skupiania się na nauce – bo rzezcywiście na początku jest trudno iefekty przychodzą stopniowo. Poza tym z pytań jakie padały w czasie wykładu wnioskuję ,że potrzeba więcej informacji praktycznych (łopatologicznie przedstawionych) jak twoją metodę stosować.
  Co do 2 tajemnicy – na coś takiego czekałem, ponieważ, jak się domyślam, większość osób rozpoczynających przygodę z metodą 5S, największe kłopoty ma z budowaniem uczuć i rozwojem tej strefy naszego mózgu, którą do tej pory bardzo zaniedbywaliśmy.
  A dlaczego na coś takiego czekałem – bo jestem wzrokowcem i wreszcie mogę tworzyć uczucia, dużo łatwiej.
  Jak tak dalej będziesz „główkował” i rozwijał swoją meto∂ę to może moje wnuki w ten sposób będą się uczyły języków w szkole (marzenia).
  pozdrawiam


 37. Bohdanna
  2650 dni ago

  Ja rowniez, jak i pozostale uczestnicy szkolenia jestem pod wielkiem wrazeniem. Wiedze jako tam poznalam jest naprawde bardzo cenna. Jestem zadowolona, ze w koncu znalazlam to czego szukalam. Wszystkim goronca polecam, naprawde warto.

  Dziekuje. Pozdrawiam panie Piotrze.


 38. Joanna
  2650 dni ago

  Metoda 5S, którą poznałam podczas szkolenia w Warszawie, wydaje mi się niezwykle inspirującą, jeżeli chodzi o uczenie się języków obcych, ale nie tylko. Myślę, że jej zasady można wykorzystać do uczenia innych języków. Jestem bardzo zainteresowana rezultatami.


 39. Krzysiek
  2650 dni ago

  Szkolenie szalenie interesujące. Poznanie nowej metody nauki języków obcych prezentowanej przez pana Piotra wpłynęło na mnie mobilizująco. Mam nadzieje, że również sama nauka będzie o wiele łatwiejsza. Dopiero jestem na etapie mobilizacji:). Ale również dobrej myśli:). Po przesileniu wiosennym biorę się ostro za naukę. Będzie się tylko chyba ciężko przestawić na inny typ nauki. Ale myślę, że dzięki temu szkoleniu oraz materiałom, które otrzymuje po zapisaniu się na darmowy kurs, będzie ok.
  Wielki szacunek dla autora. Pozdrawiam panie Piotrze.


 40. okmadziar
  2651 dni ago

  Jestem pod wielkim wrażeniem, w zasadzie nie metody nauki języka tylko studiami nad sposobem funkcjonowania naszego umysłu. Będę próbował zastosować ją, ale jej nowatorstwo powoduje konieczność innego podejścia do nauki. Sądzę, że bardzo istotnym wsparciem byłoby poznanie dodatkowo metod wspomagania koncentracji. Bardzo wiele sobie po tej metodzie obiecuję.
  Życzę Autorowi wytrwałości w dążeniu do jej upowszechnienia.


 41. Gosia
  2652 dni ago

  Naukę języka angielskiego rozpoczęłam pięć lat temu. Na początku korzystałam z materiałów i kursów dostępnych w Internecie, a także chodziłam na zajęcia prowadzone metodą Callana oraz pobierałam lekcje u native speaker’a z Londynu. Dziś uważam, że kurs metodą tzw. bezpośrednią był w tamtym czasie najlepszym wyborem spośród wówczas dostępnych na rynku. Ale czy w praktyce okazał się do końca skuteczny? Po kilku miesiącach nauki wyjechałam za granicę. W komunikacji z obcokrajowcami używałam jedynie wyuczonych wcześniej zwrotów w języku angielskim i miałam poczucie, iż mimo codziennego przebywania pośród społeczności anglojęzycznej, moje umiejętności porozumiewawcze nie rozwijają się w takim stopniu, jak się tego spodziewałam wcześniej. Wszyscy w około powtarzali mi, że powinnam jak najwięcej mówić, jednak każda rozmowa w obcym języku wydawała mi się nienaturalna, pozbawiona swobody, poza tym wyczerpująca i stresująca. W pewnym momencie doszłam do punktu, w którym straciłam nadzieję, że kiedykolwiek osiągnę w angielskim stan biegłości językowej i zaniechałam wszelkich starań w tym temacie. Niedługo później dowiedziałam się o metodzie 5S. To był przełom! Postanowiłam podjąć jeszcze jedną próbę nauki języka angielskiego, tym razem w oparciu o zasady wspomnianej wyżej metody, a rezultaty już po kilku dniach okazały się zaskakujące – zapamiętywanie nowopoznanych słów zaczęło przychodzić mi bez problemów, a dalej ów efekt pamięciowy okazał się trwały. Autor metody 5S, Piotr Mart podczas szkolenia wyjaśnił też bardzo ważne zagadnienie dotyczące problemu braku zrozumienia mowy w języku obcym. Po zastosowaniu się do podanych wówczas wskazówek okazało się, iż potrafię bez znacznego wysiłku zrozumieć większą cześć odsłuchiwanych dialogów, co wcześniej nie było takie oczywiste. Kilka dni temu miałam również możliwość zapoznania się z 2 Tajemnicą Poliglotów, która stanowi kontynuację metody 5S. Za jej sprawą doświadczyłam przede wszystkim tego, co jeszcze do niedawna uważałam za niemożliwe: okazało się, że nauka języka obcego bez korzystania ze słownika jednak jest realna i bardzo skuteczna i to w niezwykle krótkim czasie. Odważę się porównać odkrycie metody 5S do przewrotu kopernikowskiego – dokładnie tyle może ono znaczyć dla osoby sfrustrowanej nauką języków metodą tłumaczeniową…

  Panie Piotrze, dziękuję!