Jak przyjemnie uczyć się języka angielskiego, by robić kolejne postępy aż do poziomu biegłości w mowie i piśmie?

 

Od: Piotr Mart

Do: Osób, które znają język angielski i chcą go jeszcze lepiej poznać poprzez rozwój świadomości i właściwy nawyk.

Promocja: zamów do wtorku 22.05 do godziny 22:00 1 część angielskiego Metodą 5S, a drugą część otrzymasz gratis!

Przyszedł w końcu moment w Twoim życiu, kiedy poziom zaawansowany języka angielskiego będziesz mógł osiągnąć nie dzięki nudnym powtórkom, ale dzięki odpowiednim nawykom i rozwojowi świadomości. Przeczytaj do końca, jeśli chcesz wiedzieć dlaczego metody tłumaczeniowe uniemożliwiają naukę angielskiego na wyższych poziomach zaawansowania.

Zabierz kurs na smartfon, tablet i ucz się, gdziekolwiek przebywasz

 

Teraz możesz zabrać kurs ze sobą i uczyć się gdziekolwiek przebywasz. Możesz też wydrukować sobie lekcje i umieścić tam, gdzie najczęściej przebywasz: w domu, w pracy, w samochodzie… – wszędzie, gdzie zapragniesz.

Ucz się całą grupą!

Mając wersję elektroniczną kursu, nie jesteś ograniczony do jednej osoby. Z kursu może korzystać wiele osób – choćby cała rodzina.

 

Dlaczego jest coraz trudniej?

 

Czy zauważyłeś to, że nauka języka angielskiego z czasem jest coraz trudniejsza?

Dzieje się tak, ponieważ uczysz się w nienaturalny sposób, który polega na tłumaczeniu w myślach wszystkiego na świadomym poziomie. Zatem im więcej jest rzeczy do szybkiego przetłumaczenia w myślach, tym jest trudniej. Czujesz się bardzo wyczerpany korzystając z języka angielskiego np. gdy oglądasz filmy. A to bardo zniechęca i buduje w Tobie przeświadczenie, że nauka języka jest nieprzyjemna. Tylko wiesz co? Czyż dzieci nie uczą się z przyjemnością? Zauważyłeś to?

A jak powinno być?

Nauka języka z czasem powinna stawać się coraz szybsza i coraz mniej czasu powinieneś poświęcać na siedzenie nad książkami. Tak powinno być, ponieważ z czasem będziesz mieć coraz więcej uczuć do słów, które już znasz, a uczucia te będziesz przekazywał na nowe słowa.

 

Co jest ważniejsze niż sama nauka?

 

Ucząc się języka metoda 5s robisz coś znacznie ważniejszego. Kształtujesz w sobie bardzo cenny nawyk, który utraciłeś ucząc się metodami tłumaczeniowymi. Ten nawyk na nowo uczy Cię zwracać uwagę na słowa, które znasz i rozumiesz. Gdy tak robisz, będziesz w stanie uczyć się, gdy masz styczność z językiem, co pozwoli uczyć się zawsze – nie tylko, gdy siedzisz na lekcji, z książką czy słownikiem.

Nie ważne ile przerobisz z kursu dla zaawansowanych. Ile czasu Ci to zajmie i czy ukończysz kurs. Ważne jest to, że nauka stanie się dziecinnie prosta, gdy wykształcisz w sobie ten najbardziej właściwy nawyk, który ułatwia naukę do maksimum i sprawia, że staje się ona czystą przyjemnością. Pamiętaj, że nie zawsze będziesz siedzieć na kursach, z książkami i uczyć się języka. W końcu zapragniesz uczyć się go na żywo, ale będzie to tylko wtedy możliwe, gdy będziesz większą uwagę zwracał na słowa, które rozumiesz, a nowe słowa przyswajał w sposób nieświadomy.

 

Co się dzieje, gdy uczysz się Metodą 5S?

 

Każda nauka polega na rozwoju świadomości. Jeśli myślisz, że nauka języka polega na nauce kolejnych słówek, gramatyki, wymowy itd., to jesteś w błędzie. W trakcie nauki języka ojczystego nieustannie poszerzałeś swoją świadomość. Coraz więcej rzeczy dostrzegałeś, znałeś coraz więcej zapachów, smaków. Poznawałeś faktury różnych przedmiotów, a dzięki temu wszystkiemu, byłeś w stanie to nazwać.

Poszerzając znajomość języka angielskiego proces ten musi przebiegać w podobny sposób. Musisz stawać się coraz bardziej świadomy otaczającego Cię świata, a rozwój świadomości przenieść na znajomość nowego języka.

Za rozwojem świadomości kryje się coś więcej dla Ciebie. To niesamowity rozwój zdolności do kojarzenia i wyobraźni. Po co dzieciom bajki? Bo rozwijają ich wyobraźnię. A ludzie z najlepiej rozwiniętą wyobraźnią, zazwyczaj osiągają większe sukcesy niż ci, którzy mają ją słabo rozwiniętą. Tak, metoda 5S będzie Cię rozwijać tak długo, jak długo będziesz się uczył!

 

Dlaczego powtarzanie to nie jest nauka?

 

Metody tłumaczeniowe oparte są na niezliczonej ilości powtórek. Problem jednak w tym, że powtarzanie to nie jest nauka. Gdy powtarzasz, dzieje się bardzo wiele negatywnych rzeczy, które są szkodliwe choćby dla Twojej motywacji, zdolności do skupienia uwagi. Gdy powtarzasz nie uczysz się! Robisz to tylko dlatego, by nie zapomnieć!

A ponieważ z czasem masz coraz więcej do powtarzania, coraz mniej masz czasu na naukę. To dlatego metody tłumaczeniowe są tak powolne, bo skoro nie uczysz się, to jak możesz mieć szybkie efekty?

Czy można zrobić to inaczej?

Zobacz:

Metoda tłumaczeniowa: czerwone jabłko, czerwone jabłko, czerwone jabłko – metoda oparta na powtórkach.

Metoda 5s:

Czerwone jabłko.

Czerwone jabłko w koszu.

Czerwone jabłko w koszu wśród innych owoców.

Czerwone jabłko w koszu wśród innych owoców i warzyw. – metoda oparta na rozwoju koncentracji (a koncentracja, to składowa świadomości).

 

Czy możesz osiągnąć znacznie więcej?

 

Możesz! Musisz jednak czerpać z nauki nieustanną przyjemność, tak jakby za każdym razem był to pierwszy dzień nauki języka. Naprawdę szkoda, byś stracił ochotę na naukę języka na wiele lat w wyniku używania metody tłumaczeniowej. Dlaczego miałbyś nie uczyć się przez kolejne lata w wyniku zniechęcenia? Możesz wiele osiągnąć, gdy wybierzesz właściwą metodę. Ucz się szybciej, wolniej, kiedy chcesz. Ucz się kolejnych języków, jeśli chcesz. Ale rób to, bo wiele jeszcze możesz osiągnąć, gdy zadbasz nie tylko o naukę języka, ale przede wszystkim o rozwój swojego umysłu.

 

Jak jest skonstruowany podręcznik do nauki angielskiego?

 

Podręcznik (otrzymujesz plik .pdf) zawiera unikalne rozwiązania, które pomogą Ci czerpać przyjemność z nauki i ułatwią samą naukę. Podręcznik liczy 404 strony i jest podzielony na 10 lekcji. Każda z lekcji zawiera po 100 zestawów pytań (w sumie 2 tysiące pytań w 10 lekcjach). Każdy zestaw pytań zawiera jedno zdanie na rozwój koncentracji i jedno na rozwój wyobraźni – dzięki temu rozwijasz swoją świadomość, a poszerzoną świadomość przenosisz na lepszą znajomość języka angielskiego.

“Uczyłem się kilka lat języka angielskiego na tradycyjnym kursie, Sita czy fiszkach, jednak pomimo wydania kilku tysięcy i wielu godzin, prawie wszystko zapomniałem. Przyjemność i entuzjazm do nauki przerodził się w niechęć na kilka lat. Wszystkie problemy w nauce tradycyjnymi metodami, które Pan Piotr opisał – sprawdziły się w 100% Moim przypadku. Wiecznie poziom początkujący.

Nauka angielskiego bez tłumaczenia i używania słownika wydaje się niemożliwa a jednak można!!! Szok- odkąd używam Metody 5S zapomniałem o słowniku a nauka stała się przyjemna i co najważniejsze bez powtarzania.

Dzięki zastosowaniu metody 5S zwiększyła się moja koncentracja, zacząłem zwracać uwagę na rzeczy, o których wcześniej nie myślałem. Przykład- gdy widzę u spotkanej kobiety naszyjnik – zwracam uwagę na kształt, kolor, z czego jest wykonany i automatycznie nasuwa się słowo necklace. Raz a konkretnie zapada w pamięci. Koniec zaglądania do słownika.

Podczas rozmowy koncentrowałem uwagę na słownictwie, którego nie rozumiałem (i o dalszej części zdania kompletnie zapominałem), przez to nie potrafiłem zrozumieć, o co jestem pytany. Dzięki Metodzie 5S zacząłem się skupiać na słowach, które już znam i okazuje się iż więcej rozumiem niż przypuszczałem.

Najważniejsze, aby odzwyczaić się tłumaczenia w myślach a efekty same przyjdą – bez wysiłku, naturalnie. W miarę upływu czasu jest łatwiej- w przeciwieństwie do nauki tradycyjnej.

Zastanawiasz się czy warto kupić kurs, czy dalej tracić czas i pieniądze na tradycyjną metodę nauki (a raczej powtarzania) Dzięki 5S polubisz naukę i gwarantuje nie wrócisz do starej metody nauki, ja z pewnością nie. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.”

Mateusz B. lat 31

Angielski metodą 5s, część 2 – pobierz darmowy fragment tutaj

“Do języków zawsze miałem oporny umysł. W szkole z lekcji nic nie potrafiłem wynieść, nawet tak dobrze polecany program do nauki angielskiego sita, nie dał mi jakiegoś znaczącego rezultatu.

Po tych wszystkich spędzonych godzinach nauki języka, straciłem ochotę do dalszej nauki, do momentu, w którym zetknąłem się z metodą 5s, zrozumiałem, co tak naprawdę robiłem źle w nauce nie tylko języków, ale i tak naprawdę w każdej dziedzinie.

Tym podstawowym błędem było bezmyślne powtarzanie, tak nudne że nie dziwię się swojemu umysłowi że nie chciał tego przyswoić. W tej metodzie poruszamy całym swoim umysłem.

Bylem zdziwiony, gdy po piętnastu minutach odczuwania słówek „umysł się pocił”, tak jak mięśnie na siłowni, tak umysł pracuje, gdy używamy tej metody. Te materiały to niezła inwestycja w siebie.”

Dawid S. lat 26

 • Otrzymam kurs języka angielskiego część 2 ( średnio zaawansowany do zaawansowany) w wersji elektronicznej (pdf) do pobrania na dysk (komputera, smartfona lub tabletu) oraz nagrania lektorskie po angielsku (profesjonalni brytyjscy lektorzy – kobieta i mężczyzna) w formacie mp3 do pobrania na dysk.
 • Dostęp do kursu otrzymam po potwierdzeniu płatności.
 • Otrzymam dożywotni dostęp do kursu.
 • Opanuję ponad 4 tysiące unikalnych angielskich słów.
 • Wyrobię w sobie nawyk rozumienia słów, gramatyki za pomocą uczuć.
 • Będę mógł uczyć się języka na żywo, ponieważ wypracuję w sobie nawyk to umożliwiający.
 • Zapomnę co to znaczy nudzić się ucząc się języka angielskiego.
 • Będę mógł uczyć się języka angielskiego dla samej przyjemności, a nie tylko dlatego, że muszę się go nauczyć.
 • Ucząc się języka angielskiego metodą 5S rozwinę swoją wyobraźnię i koncentrację = świadomość.
 • Opanuję ponad 4300 unikalne angielskie słowa na poziomie uczuć wraz z gramatyką.
 • Otrzymasz pomoc od naszych konsultantów nawet 12 godzin dziennie na żywo, byś mógł z łatwością uczyć się angielskiego w najbardziej naturalny sposób.