Jak biegle opanować język angielski za pomocą uczuć i myśleć, i mówić wyrażając uczucia po angielsku?

Od: Piotr Mart Do: Osób, które język angielski chcą opanować tak, jak Anglik czuje język angielski, a nie jak komputer go tłumaczy.

Przyszedł czas na wielkie zmiany w Twoim życiu. Przyszedł w końcu czas, kiedy języka angielskiego będziesz mógł się nauczyć jak człowiek, dzięki uczuciom, a nie jak komputer jedynie dzięki tłumaczeniu. Przeczytaj do końca, jeśli chcesz wiedzieć dlaczego metody tłumaczeniowe nie mają nic wspólnego z nauką języka angielskiego...

Zabierz kurs na smartfon, tablet i ucz się, gdziekolwiek przebywasz

Teraz możesz zabrać kurs ze sobą i uczyć się gdziekolwiek przebywasz. Możesz też wydrukować sobie lekcje i umieścić tam, gdzie najczęściej przebywasz: w domu, w pracy, w samochodzie… – wszędzie, gdzie zapragniesz. Ucz się całą grupą! Mając wersję elektroniczną kursu, nie jesteś ograniczony do jednej osoby. Z kursu może korzystać wiele osób – choćby cała rodzina.

Dlaczego uczysz się odczuwać od razu całe zdania?

Metody tłumaczeniowe, które są powszechne w użyciu zakładają, że język przekazuje słowa. My jesteśmy przekonani, że język przekazuje uczucia – stąd też i nazwa metody 5S (pięć zmysłów). To dlatego nie uczymy Cię tłumaczyć poszczególne słówka, ale od razu odczuwać całe zdania, które zawierają bardzo oryginalne uczucia. Dzięki temu:

 • od razu uczysz się odczuwać gramatykę języka angielskiego i odmianę przez czasy ponieważ nie zastanawiasz się jak to zrobić, tylko robisz odczuwając to
 • uczysz się odczuwać szyk zdania w języku angielskim, który dla każdego języka może być bardzo indywidualny
 • uczysz się przyswajać akcent i melodię języka angielskiego w sposób nieświadomy
 • uczysz się mówić w języku angielskim w sposób podświadomy (tak jak mówisz w języku ojczystym), gdy nawet nie zdajesz sobie sprawy skąd znasz te słowa i dlaczego je pamiętasz
 • Oduczasz się mówić i rozumieć składając zdania słowo po słowie, co jest bardzo męczące i nienaturalne

Dlaczego pamiętamy słowa rzadko używane?

W metodach tłumaczeniowych powszechny jest pogląd, że sposobem na zapominanie, jest powtarzanie. Tymczasem, to słowa najrzadziej używane w języku obcym zapominamy, zatem tego typu słowa – rzadko używane – zmuszeni jesteśmy powtarzać równie często, co słowa często używane.

Ale dlaczego?

Ponieważ znowu sposoby, jakie wykorzystywane są w metodach tłumaczeniowych nie mają nic wspólnego z nauką języka i są sprzeczne z tym, jak funkcjonuje umysł i jak uczy się języka. W języku ojczystym słowa rzadko używane takie, jak na przykład: pancernik pamiętamy dlatego, że tego typu okręt widzimy zdecydowanie rzadziej niż na przykład łódkę, a gdy widzimy coś rzadko, skupiamy się na przedmiocie o wiele bardziej. Dzięki temu wzrasta nasza świadomość i potrafimy zapamiętać rzadko używane słowo na tak długo, na ile potrzeba, aż do następnego razu, gdy ponownie spotkamy się z danym przedmiotem i usłyszymy słówko – w taki sposób jesteśmy niezależni od powtórek.

Gdybyś uczył się języka angielskiego tak, jak języka ojczystego, to zwracałbyś uwagę nie tylko na słówka, ale i na uczucia, co pozwalałoby Ci pamiętać słówka niezależnie od powtórek, a Twoja pamięć sama regulowałaby się stosownie do tego, jak dana rzecz, zjawisko czy osoba są rzadkie. Im rzadsze, tym dłużej byś pamiętał. Tymczasem angielski bez uczuć oznacza, że im rzadsze słowo, tym częściej trzeba powtarzać.

Gdybyś uczył się języka angielskiego za pomocą uczuć to:

 • Pamiętałbyś niezależnie od powtórek
 • Uczyłbyś się, a nie powtarzał
 • Znałbyś gramatykę na poziomie uczuć i podświadomie
 • Odmieniałbyś przez czasy na poziomie uczuć i podświadomie
 • Nauka byłaby coraz łatwiejsza pomimo coraz bardziej zaawansowanego poziomu
 • Mówiłbyś przekazując uczucia, a nie tłumaczenie i myślałbyś po angielsku

Dlaczego uwaga na słówkach, jest tak ważna?

Czy wiesz o tym, że jedną z najtrudniejszych rzeczy w kursach metody 5S było opracować tak naukę nowych słówek, by nie zwracać na nie większej uwagi, niż na słówka, które już znasz?

Dlaczego to takie ważne?

Ponieważ nowe słówka są dla Ciebie niezrozumiałe. Gdy ucząc się metodami tłumaczeniowymi skupiasz większą część uwagi na nowych słówkach (niezrozumiałych), to dosłownie: uczysz się nie rozumieć język, ponieważ umysł zawsze już będzie zwracał uwagę na kolejne słówka niezrozumiałe, co bardzo, ale to bardzo utrudnia zrozumienie języka.

Jak to rozwiązaliśmy w kursach?

Nowe słówka uczysz się w sposób niepostrzeżony, tak byś zwracał większą uwagę na te, które już znasz. Jest to możliwe za sprawą pytań, które wymuszają na Tobie uwagę na tych słowach, które rozumiesz. Dzięki temu nowe słówka przyswajasz w sposób nieświadomy.

Daje to jeszcze jeden bardzo ważny efekt:

W taki sposób będziesz w stanie uczyć się języka angielskiego na żywo, nie tylko z książek czy kursów. Gdy nauczysz się zwracać uwagę na to, co rozumiesz będziesz w stanie nie tylko pogłębiać znajomość języka na żywo, ale i uczyć się nowych słówek na podświadomym poziomie.

 

Czy wiesz dlaczego zatrzymujesz się w miejscu?

Jeśli jeszcze tego nie doświadczyłeś, to ucząc się metodami tłumaczeniowymi, zawsze przychodzi moment, gdy przestajesz robić postępy w nauce. Wciąż się uczysz, ale już nic nie wchodzi Ci do głowy, nie widzisz postępów.

Dlaczego tak się dzieje?

Ponieważ nauka czegokolwiek zawsze oznacza rozwój świadomości. Każdy z nas, rozpoczynając naukę języka angielskiego ma już rozwiniętą świadomość w pewnym stopniu. To jak bardzo świadomość jest rozwinięta, pozwoli Ci opanować język w pewnym stopniu – lepszym lub gorszym w zależności od stopnia rozwoju świadomości.

A ponieważ w metodach tłumaczeniowych nie rozwija się Twoja świadomość, w pewnym momencie przestaniesz robić postępy. Gdy świadomość jest bardzo ograniczona, opanujesz tylko niewielki zasób słownictwa. Gdy ktoś ma bardzo dobrze rozwiniętą świadomość, może przyswoić znacznie więcej.

Czym jest świadomość?

Na świadomość składa się: koncentracja plus wyobraźnia. To dlatego w kursach wykorzystujemy pytania na rozwój zarówno koncentracji, jak i wyobraźni. Teraz też wiesz, dlaczego dzieci im młodsze, tym trudniej im się skoncentrować i dlaczego dzieci uwielbiają bajki i różnego rodzaju zabawy rozwijające ich wyobraźnię.

Metoda 5S skupia się nie tylko na nauce angielskiego, ale rozwija w Tobie to, co jest niezbędne, byś mógł uczyć się angielskiego tak długo, jaki poziom znajomości angielskiego zapragniesz opanować. Teraz nic Cię nie ogranicza, by naprawdę uczyć się języka, a nie powtarzać i nazywać to nauką!

 

Czy chcesz mówić po angielsku w zupełnie naturalny sposób?

Tak naprawdę są dwa poziomy odbioru języka: rozumienie i mówienie.

By rozumieć wystarczy Ci odrobina uczuć. Jednak, by mówić w języku angielskim w naturalny sposób, potrzebujesz znacznie więcej uczuć. To dlatego mowa zawsze przychodzi po zrozumieniu języka.

Możesz też próbować mówić od razu, ale zawsze będzie się to wiązało z tłumaczeniem w myślach. Gdy mówisz na siłę, to przyzwyczajasz swój umysł do szukania tłumaczenia i utrwalasz ten nawyk coraz bardziej.

Naturalny sposób prowadzący do płynnej mowy, zawsze prowadzi poprzez głębsze odczuwanie języka. Dlatego jeśli zależy Ci na tym – odczuwaj język angielski coraz głębiej, a kolejne słowa sam zaczniesz wypowiadać bez zmuszania się do tego, aż osiągniesz biegłość w mówieniu.

Zamiast zmuszać się do mówienie, odczuwaj coraz głębiej angielski, a efekty będą o wiele lepsze niż, gdy mówisz tłumacząc w myślach.

Co jeszcze wyróżnia metodę 5S?

To, że w dwóch częściach naszych kursów opanujesz ponad 5 tysięcy unikalnych angielskich słów odczuwając je. Na rynku polskim nie ma kursów, które oferowałyby taką ilość słownictwa do opanowania, w takiej cenie i za pomocą uczuć.

 

Jak są skonstruowane nagrania lektorów?

Jedną z najważniejszych rzeczy w metodzie 5S są nagrania lektorów. W kursach metodami tłumaczeniowymi nagrania lektorów często są wymieszane z tłumaczeniem. Inne rozwiązanie to sposób, gdzie lektor czyta bez żadnej przerwy, co czyni takie nagranie bezużytecznym do przyswojenia przez nasz podświadomy umysł. Jak jest to rozwiązane w kursie języka angielskiego metodą 5S? Po każdym kolejnym pytaniu następuje 8-sekundowa przerwa, która pozwala Ci usłyszeć brzmienie i melodię owego zdania na poziomie podświadomym. Co więcej w trakcie przerwy możesz z łatwością zatrzymać odtwarzanie, tak by przedłużyć brzmienie owego zdania w Twoim umyślę tak długo jak potrzebujesz. Nagrania są zrealizowane przez dwóch profesjonalnych lektorów brytyjskich (kobietę i mężczyznę) i rozdzielone na pytania na koncentrację i na wyobraźnię. Dzięki temu możesz wybrać nie tylko, którą lekcję chcesz przesłuchać, ale także, jaki rodzaj pytań. Dzięki temu uczysz się melodii języka, ale także szyku zdania nie zadając sobie z tego nawet sprawy. Dodatkowo dwa różne głosy (męski i kobiecy) pozwalają Ci zdobyć różne uczucia, co pozwala Ci jeszcze lepiej pamiętać. Wiedz, że pamiętamy dzięki różnym uczuciom, a różne uczucia zapewniają Ci różne głosy lektorów. Nasza pamięć do języka nie jest zależna od powtórek, ale od różnych, niepowtarzalnych uczuć.

 

Jak jest skonstruowany podręcznik do nauki angielskiego?

Podręcznik zawiera unikalne rozwiązania, które pomogą Ci czerpać przyjemność z nauki i ułatwią samą naukę. Podręcznik liczy 404 strony i jest podzielony na 12 lekcji. Pierwsze trzy lekcje składają się z odpowiednio: 20, 30 i 50 zestawów pytań. Kolejne lekcje (4-12) zawierają po 100 zestawów pytań (w sumie 2000 tysiące pytań w 12 lekcjach) i ponad 2300 unikalnych słów angielskich do opanowania w całym kursie (część 1).

 

O co koniecznie musisz się spytać zanim zamówisz?

Poniżej dostępni są nasi konsultanci (prawy dolny róg). Spytaj ich o jedną z tych rzeczy:

 • Jak uczyć się za pomocą uczuć i jakie to ma zalety?
 • Dlaczego ucząc się Metodą 5S nie muszę powtarzać?
 • Jak uczyć się w samochodzie i w innych środkach transportu?
 • Dlaczego pamiętamy słowa rzadko używane i jak ten sam efekt możesz osiągnąć ucząc się angielskiego?
 • Dlaczego nauka metodą tłumaczeniową z czasem jest coraz mniej przyjemna?
 • Jak uczyć się języka angielskiego zdecydowanie szybciej?
 • Dlaczego nauka na podstawie pełnych zdań jest efektywniejsza, niż nauka pojedynczych słówek?
 • Dlaczego z nauką angielskiego po jakimś czasie stajemy w miejscu mimo, że wciąż się uczymy?
 • Ile z tego, co się nauczę Metodą 5S zapomnę, gdy przestanę się uczyć?
 • Jak najlepiej uczyć się angielskiego Metodą 5S i czym nauka różni się od metod tłumaczeniowych?
 • Jak uczyć się mówić w języku angielskim?
 • Jak uczyć się pisać w języku angielskim?
 • Ile unikalnych słówek opanuję kończąc pierwszą część angielskiego Metodą 5S?

“Angielski metodą 5s to metoda, która zmienia wszystko. Jest prosta, skuteczna, przyjemna… Rozwijasz w sobie to, co wpływa na to, że możesz opanować dodatkowy język. Stajesz się spostrzegawcza, bardziej kreatywna. Jeśli myślisz, że za pomocą powtórek można się czegoś nauczyć, to masz rację. To działa tak długo, jak powtarzasz, aż w końcu się znudzisz i dopiero wtedy zapomnisz. Już to przerabiałam. Gdy znudziłam się angielskim, przechodziłam na hiszpański. Gdy znudziłam się powtórkami z hiszpańskiego uczyłam się niemieckiego i tak w kółko aż do znudzenia danym językiem. W metodzie 5s nie ma znudzenia, bo i nie ma powtórek. Za każdym razem musisz zdobyć nowe uczucie, a by to zrobić musisz uważnie obserwować rzeczywistość, bo z tego będziesz czerpać nowe uczucia dla nowego języka. Więc teraz masz wybór, którego wcześniej nie było. Ucz się angielskiego z przyjemnością albo pozwól sobie na metody tłumaczeniowe i bezsensowne powtórki, które zniszczą Twój zapał i sprawią, że w mig wszystko zapomnisz, gdy przestaniesz powtarzać.”
Katarzyna Pawelec
Angielski metodą 5s, część 1 – pobierz darmowy fragment tutaj
“Musisz się odzwyczaić od tłumaczenia i zrozumieć, że robisz za żywy translator, a nie że uczysz się języka! Przecież już to przerabiałeś w szkole i wiesz, że po latach niczego nie pamiętasz. Nie wiem czy jest to najlepszy kurs języka angielskiego z jakiego się uczyłem. Wiem, że jest z pewnością jedyny, który pozwala myśleć w języku angielskim i mówić nie szukając w myślach polskich słówek. Po ukończeniu kursu wciąż masz ochotę na naukę. Uczysz się wolnej lub szybciej w zależności od pracy i obowiązków, ale przyjemność jest stała, a to czego się nauczysz zostaje. POLECAM!”
Adam Turski
 • Otrzymam kurs języka angielskiego część 1 (początkujący do średnio zaawansowany) w wersji elektronicznej (pdf) do pobrania na dysk (komputera, smartfona lub tabletu) oraz nagrania lektorskie po angielsku (profesjonalni brytyjscy lektorzy – kobieta i mężczyzna) w formacie mp3 do pobrania na dysk.
 • Dostęp do kursu otrzymam po potwierdzeniu płatności.
 • Zapomnę co to znaczy nudzić się ucząc się języka angielskiego.
 • Będę mógł uczyć się języka angielskiego dla samej przyjemności, a nie tylko dlatego, że muszę się go nauczyć.
 • Ucząc się języka angielskiego metodą 5S rozwinę swoją wyobraźnię i koncentrację – świadomość.
 • Nauczę się odczuwać i myśleć w języku angielskim.
 • Będę mógł pamiętać słowa rzadko używane niezależnie od powtórek.
 • Będę mówił w języku angielskim w naturalny sposób przekazując uczucia, a nie tłumacząc w myślach.
 • Będę mógł robić postępy w nauce tak długo, jak długo będę się uczył.
 • Nauczę się rozumieć język na żywo i uczyć się angielskiego na żywo, i na podświadomym poziomie.
 • Otrzymasz wsparcie na żywo od konsultantów do 12 godzin na dobę, by osiągać najlepsze efekty w nauce.
 • Opanuję ponad 2300 unikalne angielskie słowa wraz z gramatyką na poziomie uczuć.
 • W ramach promocji zamawiam kurs w cenie 134 zł zamiast 154 zł. Promocja ważna do środy 17.12 do godziny 22:00.