Jak rozumieć po angielsku?

 

 

 

 

 

 

 

Chcesz rozumieć po angielsku?  Nie wiesz od czego zależy rozumienie tekstów i czym różni się od rozumienia angielskiego ze słuchu? Przeczytaj te kilka ważnych wskazówek, a lepiej to zrozumiesz:

  1. Do rozumienia tekstów uczymy się zazwyczaj metodą tłumaczeniową, która pozwala na zrozumienie tekstów dzięki tłumaczeniu w myślach. Ten sposób jest jednak sztuczny i z trudem można rozumieć język mówiony, gdy go w myślach tłumaczymy.
  2. Tłumaczenie w myślach nie nadaje się do rozumienia języka ze słuchu, gdyż jest to sposób nie tylko sztuczny, ale i powolny. Musiałbyś dwa razy szybciej w myślach tłumaczyć, by na bieżąco rozumieć, co ktoś mówi. Anglik w zupełni inny sposób rozumie angielski.
  3. Anglik rozumie angielski za pomocą uczuć. Uczy się języka przypisując różnorakie uczucia do słów, a umysł odwołuje się do tych słów, by zrozumieć język. Anglik nie tłumaczy sobie z innego języka na angielski.
  4. By lepiej rozumieć angielski i w podobny sposób, jak robi to Anglik, powinieneś inaczej uczyć się języka, nie tylko skupiać się na tłumaczeniu, ale na odczuwaniu języka. Na przykład, gdy wiesz, ze home to dom, to nie poprzestawaj na tym, ale przywołaj teraz konkretny obraz domu, który np. ostatnio widziałeś.
  5. Pobierz 3 darmowe lekcje angielskiego Metodą 5S i ucz się rozumieć angielski, tak jak rozumie język Anglik – za pomocą uczuć. Spytaj też naszych konsultantów o sposoby nauki Metodą 5S.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Więcej o Piotr Mart

Od blisko ośmiu lat zajmuje się wszystkim tym co dotyczy zrozumienia umysłu. Autor bestsellerowego poradnika „Mężczyzna od A do Z”. Stworzył teorię pod nazwą Rewolucyjny Związek, która dotyczy podziału różnych typów osobowości na podstawie aktywności półkul mózgowych, która dzisiaj daje szanse na pełne dopasowanie w związku i zrozumienie swoich możliwości i ograniczeń przy wyborze właściwego zajęcia, zawodu.
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz