angielski dla asystentek i sekretarek – nauka słówek

Kiedy znasz już język na podstawowym poziomie, przychodzi potrzeba rozszerzenia słownictwa o znajomość słówek ze swojej branży. I tutaj okazuje się dość poważny problem,  ponieważ ilość słownictwa w niektórych branżach może dorównywać słownictwu, jakie do tej pory poznałaś.

Tradycyjne metody oparte na powtarzaniu są nie tylko męczące, ale także trudno zarówno przywołać słówko z pamięci, gdy potrzeba je użyć, a dłuższa przerwa w niepowtarzaniu skutkuje zazwyczaj szybkim zapominaniem.

Pokażę Ci inny sposób nauki słówek z Twojej branży, który jest niezależny od powtórek i który pozwala szybko przywołać potrzebne słówko z pamięci.

Wykonuj instrukcje punkt po punkcie, gdy chcesz opanować nowe słówko:

  1. Znajdź nowe słówko ze swojej branży, które chciałabyś opanować np.: engaged (zajęty, zajęta).
  2. Teraz dobierz do tego słówka, takie które już bardzo dobrze znasz np.: line (linia).
  3. Połącz oba słówka w parę: line – engaged i wpisz je w wyszukiwarkę grafiki google (zobacz link).
  4. Teraz pośród prezentowanych zdjęć wybierz jedno, które zawiera, jak najwięcej szczegółów, a następnie znajdź te szczegóły na zdjęciu (np. od 10 do 15). Pamiętaj, że to co pozwala Ci pamiętać słowa, to nie powtarzanie, ale oryginalne uczucia. Im więcej szczegółów znajdziesz, tym lepiej i na dłużej zapamiętasz dane słówko, a łączenie słówka nowego ze znanym pozwoli Ci łatwiej je przywołać z pamięci.
  5. Gdy już znajdziesz wszystkie szczegóły zapisz wybrane zdjęcie w katalogu pod nazwą: line – engaged. W przyszłości możesz powracać do tych zdjęć, by odszukać na nich jeszcze więcej szczegółów.
  6. Gdy dobrze opanuje słówko engaged, będziesz je mogła użyć, by opanować kolejne słówko w ten sam sposób.

Ucz się angielskiego z naszego kursu lub skorzystaj z bezpłatnych sposobów, które tutaj prezentujemy. Podnieś swój poziom znajomości angielskiego na kursie angielskiego dla zaawansowanych.

Zamów kursu języka angielskiego metodą 5s w wersji elektronicznej -50% w Promocji!

Więcej o Piotr Mart

Od blisko ośmiu lat zajmuje się wszystkim tym co dotyczy zrozumienia umysłu. Autor bestsellerowego poradnika „Mężczyzna od A do Z”. Stworzył teorię pod nazwą Rewolucyjny Związek, która dotyczy podziału różnych typów osobowości na podstawie aktywności półkul mózgowych, która dzisiaj daje szanse na pełne dopasowanie w związku i zrozumienie swoich możliwości i ograniczeń przy wyborze właściwego zajęcia, zawodu.
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz